rahşan ecevit

1 /
the weakest link the weakest link
dsp başkanı bülent ecevit'in karısı, aynı zamanda dsp başkan yardımcısı. ecevit'in son başbakanlığı döneminde kocasından daha etkin rol oynadığı bilinmektedir.
çıkarılmasına sebep olduğu ve rahşan affı adıyla anılan af yasasıyla tepki toplamış eski first lady
stocky2001 stocky2001
dün yaptığı basın açıklaması ile beni geçmişe götüren ve ey yüce allah'ım sen nelere kadirsin, politika nasıl bir illettir ki insanları bu hale getiriyor dememe sebep olan bunadığına inandığım insan.
(bkz: dün dündür bugün bugündür)

ab'ye gireceğiz derken dinimiz elden gidiyor. ben bir müslümanım. ülkemde müslümanlığın gerilemesine razı olamam. ben ülkemde hurafelerden uzak, din sömürüsünden uzak, sünnisiyle, alevisiyle sağlıklı bir islam'ı yaşamak istiyorum. ama türkiye'nin başına sarıkları, türbanları doladılar, sırtına cüppeleri, çarşafları giydirdiler. onu çağ dışı islam ülkeleri arasına atmak istediler.
derken ab modası çıktı. şimdi ise ülkemizde kiliseler yer yer apartman katlarına kadar yayıldı. kimi vatandaşlarımız káh ikna yoluyla, káh çıkar sağlanarak hıristiyan yapılıyor. takkenin üzerine haç geliyor. insan inançsız olmaya görsün her hareketi takıyye olur. ben takıyyelerle yönetilmek istemiyorum. ben ülkemi geri istiyorum.
gülümsün gülümsün
ekranlara yansıyan yüzüyle duruluğuna, halkçlığına, ezilmişin yanında olduğuna artık zerre kadar inanmadığım bayandır. hayat arkadaşının ölümünde bile siyaset yapacak kadar zavallı hale gelmiştir. eşinin cenazesinin gecikmesi için; " bu hükümet memurlara çarşamba, perşembe izin vermez.vatandaş cenazeye gelemez" sözlerini sarfetmesi o'nun gibi görmüş, geçirmiş bir hanımefendiye yakışmamıştır. ateşe körükle gidene örnek teşkil etmiştir. bu gafını dileriz ki, ortamı germek için değil de sadece üzüntüsünden yapmıştır. zira kendisi yıllarboyu aynı yastığa baş koyduğu eşini kaybetmiştir, üzüntüsü elbette ki fazlacadır. allah sabırlar versin, allah geride kalanlara dayanma gücü versin.
troke troke
ne büyük bir sevgi ve saygıymış bülent ecevit'e duyduğu ki 80 küsür yaşında olmasına rağmen cenaze kortejinin en önünde 4 saat yürümüştür, herşeyine son kez veda ederken.
1 /