ramazan davulcularını şikayet etme kampanyası

1 /
o gece bu sene o gece bu sene
twitter'da #ramazandavulcularinisikayetediyoruz şeklinde başlattığım kampanya. madem ki şikayet üzerine sokak sanatçıları yasaklandı, biz de ramazan davulcularını şikayet edelim. sabaha karşı kafa ütülüyorlar.
kh kh
sırf "olmasın abi, tutan var tutmayan var" demek dururken "vay amına koduğumun davulcusu" yönünde ilerleyenler yüzünden desteklenmemesi gereken yüzyıl hareketi.

sövenlerden birini büküp çember yapacan, diğerini gerecen onun üstüne, tokmak niyetine tutacan diğerini... ver allahım ver...hemi de ateist mahallesinde...

samimiyetim sizin eseriniz.
skipper skipper
ulan herifler saat 1-2 gibi başlıyorlar davula... siz para topluyorlar derdindesiniz... saat 1 de özellikle de oruç tutan birisi sahura az bir zaman kalmışken yatar mı? yatmaz.

bugüne kadar hiç bir zaman davulcuya para vermedik, ne zaman gelse evde yoktuk.
critical critical
change.org da acilmasi aacil olan kampanya. ya arkadaş yıl olmuş 2019 herkesin evinde zibilyon tane telefon akilli tv bilgisayar alarm cihazi haala dangıdı dangıdı !
loss loss
hem işsizlikten şikayet edeceksiniz hem de işini yapanları şikayet edeceksiniz. ses duyduğunuzda bilin ki birileri çalışıyor ve bir şekilde evine ekmek götürüyor.
yo mr white yo mr white
o da ekmeğinin peşinde ayrı mesele de köpek çok havlıyor amk. siktiğim davulcusu yüzünden her gece köpeğimle papaz olmak zorunda mıyım? böyle yazınca pek anlam taşımıyor ama uykunun orta yerinde bi yandan davul, bi yandan havlama sesi katil eder adamı.
asabisisman asabisisman
arkadaşım mobiletin arkasında, mobilet yaaa mobilet 20 yaşında mobilet, davuldan daha fazla ses çıkartıyor, ince ve o kadar derinden motor sesi var ki, boğaz iltahabı olmuş milyonlarca sivrisineğin aynı anda bağırma sesi gibi.
dumrul dumrul
geceleri kafa sikiyor olmaları bir yana bir de bahşiş için kapına dayanmaları çok acayip.

ramazan da ramazanmış, din de dinmiş arkadaş... gece uyutmaz, gündüz bir şey yiyip içene saldırır, üstüne bir de saygı bekliyorlar. inanmıyorsak da saygı duyacakmışız. dönelim bir de sikin isterseniz?
1 /