ülkücü sözlük kurulsa muhtemel zirve isimleri

twinkle twinkle
çok süper, komik zirve isimleridir.

tamam, ülkücüler sözlüğün çoğu tarafından sevilmiyor. aralarında süper insanlar olduğu iddia ediliyor; ancak henüz bir tanesine rastlamamış olduğum için ben de ülkücüleri (en kibar tabirle) sevmiyorum.

ancak ülkücüler sözlük açsa, zirve düzenlese, yemek pişirse, başlık açsa diyerek yol yol uzayan ve hatta bana ayşegül serilerini** andıran başlıklarla sözlük ile hardcore takılmak bambaşka bir olay. bunu yapanlar da büyük bir ironiye imza atmaktadırlar; zira ben ne kadar sevmesem de ülkücü denilen insanların, böyle ucuz başlıklar ve espriler sıçan insanlardan daha zeki olduğuna inanmaktayım.

keza bu tür başlıkları açanların ataları da komünistlerin giydikleri ayakkabılar*, içtikleri sigaralar*, yedikleri yemekler*, giydikleri pantolonlar* ile ilgili başlıklarda harikalar yaratıyorlardı, şimdi aklıma geldi. yarın, öbür gün değişik ideolojiler ve düşünce akımları ile ilgili şahaserlerini beklemekteyim.

maksat eğlenilenin, dalga geçilenin komünist veya ülkücü olması değil. benim canımı sıkan bu tür ucuz başlıklarla sözlük ortamının seri şekilde kirletilmesi; zira sabahtan beri sol framede bir ülkücü muhabbetidir gidiyor. başkası tematik çalışma yapsa, periyodik tablodaki elementleri yazsa hemen tepesine biniliyor niyeyse. sanırım ülkücü/komünist geyikleri onlardan daha yararlı.

hem ayrıca kime ne? kim hangi sözlüğü açarsa açar. sözkonusu sözlük açıldığında, açılacak başlıkların veya yapılacak zirvelerin adını tahmin etmek birine benim bilmediğim yüce bir fayda mı sağlayacak, onu anlamıyorum ben.

tabii, amaç "ülkücüler sözlük açsa (ibne deniz gezmiş) başlığı açarlar ekekek." diyerek komikçilik yapmaksa benim lafımın sonuna gelmişiz demektir. tek yapacağım bu yeni nesil komedi anlayışını dehşetengiz gözlerle izlemektir. bravo, bana da ülkücüleri savundurdunuz yani.