red sparrow

driving einstein driving einstein
ortalamanın biraz üstünde olan bir ajan filmi.

başrolünde jennifer lawrence var, diğerleri de var ama gözler tabii ki hatunun üzerinde. ingiliz rusça konuşmalarıyla, bir yerde türk adının geçmesiyle kültürler arası film. mükemmel değil ama çok kötü de değil. 2 saat 20 dakikalık süresiyle gereksiz uzun, 1.5 saatte bağlanabilirmiş ama gereksiz uzatma ve cinsellik, şiddeti hafif abartalım da izlensin mantığında uzatmışlar.

the americans izlemiş bünyeme ajanlık, casusluk vs yönünden tabii ki geçmemiş, hatta baya zayıf kalmıştır ama çok irdelemeyerek izleyince güzel film.
mevlüt şekeri hüznü mevlüt şekeri hüznü
berbat ötesi bir ajan filmi. bemberbat. bağlantılar falan berbat ötesi. tamam, film filmdir realite değildir, ama bu kadar da gerizekalı yerine konmaz izleyici. ne biçim ajan lan bunlar, ne biçim devlet ki bolșoy gibi bir kumpanyanin primabalerinasi sahte kimliklerle dünya geziyor. abi çüş. bayıldık sıkıntıdan.
jitemci astsubay jitemci astsubay
casusluk temalı bir film. ama filmdeki tüm casuslar kabak gibi ortada. adları, sanları, evleri, barkları her şey iki taraf tarafından da biliniyor. bu nasıl casusluk ben anlamadım. jennifer'ın memeleri popolara odaklanıp geçiniz. on üzerinden altı alır en fazla bu film. finaldeki ufak bir sürpriz dışında pek numarası yok. onu da az çok tahmin edersiniz. filmde esas casus olabilecek en fazla 3 karakter var yani.