renault clio

1 /
tom joad tom joad
renault'nun ürettiği otomobiller içerisinde kalite olarak referans alınacak derecede başarılı, örnek gösterilen otomobil. özellikle 1.0 ve 1.2 benzinli modellerinin yakıt tüketimleri ve performansları şaşırtıcıdır.
rabindaranath tagore rabindaranath tagore
1.2 ve 1.6v lik 2004 modelinde 4 hava yastığı, abs ve asr olmasına karşın arka koltuklarda tavanda bulunan, gerek arkada oturan yolcunun tutunmasını sağlayacak tutamak, gerek gömlek vs.asılmasını sağlayacak askının bulunmaması ile renault' un ne kadar dengesiz bir üretici olduğunu gözlemlendirten renault modeli. aynı arabada torpido gözü içi aydınlatması yeri ve tesisatı mevcuttır. ancak içine bir ampül ve de plastik koruyucuyu çok gören renault torpido gözünün aydınlatmasını son kullanıcıya bırakmıştır.

sonradan eklemeyi uygun gördüğüm ek bilgi: tüm bu saydığım komik eksikler, bir dönem sahibi olduğum 1986 model renault 9 gtl marka araçta vardı...

(bkz: endüstrileşme)
elem i mucevher elem i mucevher
ikinci el piyasası kuvvetli olan araçtır. bir nevi penir ekmek gibi gitmektedir. demem o ki; araç değiştirmek için ilk adım olarak, kısa vadede yüksek modelde araç almak fakat o sırada boşta kalmamak, masrafı fazla olmaması açısında şirket aracı olarak kullanmak amacıyla alınması mantıklıdır. varsa öyle düşüncelerin al hemen, ey okur.

satacağın zaman sınıfının diğer marka ve modellerine göre maddi kaybın olmaz. hatta şanslıysan fazlan bile olabilir. bu model ve benzerlerinin on yıllık araçları bile yaşıtlarına göre oldukça kullanışlıdır. hep satma demişiz fakat kullanım ve masraf doğrultusunda ekonomik bir araçtır. estetik açıdan son modelleri başarılı olsa da bir hantallığında söz konusudur.
1 /