ritalin

1 /
poisongirl poisongirl
ortaokuldayken 2 sene kullandım ve bu yüzden kısa boylu bir insan olarak kaldım fakat yine de hiperaktivite tedavisindeki başarısı bir gerçek.
recai pengül recai pengül
beyin üstündeki etkisi kokainin etkisiyle neredeyse aynı, birazcık nicelik farkı var sadece. kırmızı reçeteyle satılan bu ilaç kesinlikle doktor kontrolünde, sorumlu bir şekilde kullanılmalı. dikkatini kesintisiz 15 dakika toplama güçlüğü çeken ben kendi deneyimimden yola çıkarak tek şey söyleyebilirim, bu ilacı aldıktan sonra ders çalışırken masanın başında 3 saat mi geçirdiniz yoksa 5 mi hesabı şaşıyor.
drmehmet drmehmet
okulda başarısız, dikkat eksikliği sorunu olan ve hiperaktif çocuklara reçete edilen ilaçtır. özellikle öss döneminde şeker niyetine yazıldığını gözlerimle görmüşümdür. evet dikkat ekslkliği tanısı koyulduğunda ve hiperaktiflikle beraber bulunduğunda bir rahatsızlıktır ve bunun için potansiyel artışı sağlamak,oturup çalışmasını, insanlarla ilişkilerini düzenleme,hareketlerine dikkat etmesini sağlama açısından psikoterapi dahilince verilip etki etmesi sağlanabilir. çünkü bu tanıyı almış çocuklar freni patlamış kamyon gibidir ve durdurulması zordur. ritalin ne kadar fren desteği sağlasada, esas çocuk psikiyatrlarının psikoterapiyle çocuğa bu kamyonu nasıl kullanması gerektiğinide öğretmesidir.

tıpta uzmanlık sınavına (`tus)hazırlanan doktorlar tarafındanda çokca kullanılmaktadır.

kırmızı reçeteyle satılır.
hicbir seyi begenmeyen adam hicbir seyi begenmeyen adam
abartılan ilaçtır. yasal kokain değildir. kokain niyetiyle kullanacak olanlara zaten yasal değildir. birileri alıp kafayı çekmesin diye kırmızı reçeteyle satılmaktadır. kullanan birini görünce "versene la bi tane" demeyin. etkileri fiziksel değil, zihinseldir. ayrıca narkolepsi de de kulanılır, uyarıcıdır ya ondan.
swmli swmli
amfetaminin yasal versiyonudur,hekim arkadaşlarımız tarafından bolca kullanılır,kullanmaya özendirtilir,kardiyotoksiktir.almış olduğum çocuk ruh sağlığı stajı sırasında her gelen 2 çocuktan birine bu ilacı başlayarak beni şaşkınlıklar içinde bırakan ilaçtır.artık yeni bir ritalin nesli yetişiyor
aguer aguer
doktorumun reçete ettiği ilaç,bakalım bu çözüm olacak mı bişeylere.
edit:sihirli deynek gibi lan bu,garfield dan daha miskin olan beni bir karıncaya çevirdi bildiğin,beyne verdiği özgüven yok mu,herşeyi veririm lan onun için.verdiği mutluluğu da ayrıca unutmamak lazım
pasaemre pasaemre
yıllardır kullandığım ve faydasını gördüğüm ilaç. lakin ilaç kullanılınca aşırı duygusallığa neden olabiliyor. alışıp kullanmadığınız zamansa duyarsızlık yaşatıyor. bir nevi ilaca alıştıktan sonra ilaçsız yapamıyorsunuz.
baptisms baptisms
yaptıklarımdan gurur duymuyorum ve yanlış olduğunu ve uzun vadede büyük ihtimalle vücudumun ağzına sıçacak şekilde bir katkısı olduğunu da bilmekteyim, ancak, bu ilacı ertesi günkü sınava hiç çalışmadığım gecelerden birini "şimdi yatayım yarın sabah erken kalkıp çalışırım" yalanıyla tek.bir.sayfa. bile çalışmadan geçirmiş ve "sabah erken kalkma, 3'e kurulan alarmın ve snoozelarının hiçbirinin duyulmaması" klasik hallerini yaşayıp 10buçuktaki sınav için 7de uyanmışken bu meredi alıp ilahi bir güçle 9buçuka kadar aralıksız kitabı ve notları okumak ve akabininde sınava girip motor hızında kağıdı doldurmak ve o sabahki 2 saatlik "çalışma" ile götü kurtarmak gibi bir işe yaramıştır. tabii ki de, sağlıklı olanı , sizin için iyi olanı, bu ilacı doktor kontrolü dışında kafaya göre kullanmamak, iradeyi kullanıp sabahlayabilmeyi başarabilmek ya da düzenli bir çalışma düzeni ile (ahahahhaaha) sınavdan önceki geceye çalışmayı bırakmamaktır. ritalin değil.
1 /