riverdale

clark kent gözlüksüz clark kent gözlüksüz
the cw kanalının yeni dizisi. iki gün önce başlamış. ilk bölümünü az önce izledim ve bittiğinde yüzümde gülümsemeyle kafamı aşağı yukarı sallarken buldum kendimi. yeni liseli dizimi buldum hayırlı olsun.
clark kent gözlüksüz clark kent gözlüksüz
birinci sezonun üçüncü bölümüyle gizemi giderek artan dizi. jason'ı öldüren kişi sonunda okul müdürü çıkacak demedi demeyin. şaka maka hiç tahmin edilmeyen birini katil ilan edecek bence yazarlar. ben polly'den şüpheleniyorum ama o çok bariz. ters köşe yaparlar diye düşünüyorum. archie?
jughead'in jest ve mimikleri biraz the vampire diaries'teki damon salvatore'u andırıyor gibi geldi bana. şu ilk üç bölümde veronica ve jughead karakterlerini sevdim.
cheryl blossom beni ürkütüyorsun...
aslında yazımı burada bitirecektim ama bir iki teorim var diziyle ilgili. birincisi betty aslında polly olabilir mi? jason blossom ile kötü bir ilişkiden sonra hafıza kaybı veya bir psikoloji bozukluğu sebebiyle kendisine yeni bir kişilik yaratmış ve betty olarak takılıyor olabilir mi? çevresindekiler de hastalığını tetiklemek için suyuna gidiyor olabilir mi? ikinci bölümde cheryl ve betty konuşurlarken -betty'nin evinde- cheryl belki de kardeşin polly jason'ı öldürmüştür demişti betty'ye. sanki sen mi yaptın der gibiydi. ve üçüncü bölümde de betty bir an öfkeden gözü kararıp kendisine polly dedi? bu sadece bir teori...
ikinci teorimde ise archie jason'ı öldürüyor. nehir kenarında archie ve hocası takılırken archie tek başına onlara doğru gelen jason ile karşılaşıp olayın heyecanıyla jason'ı öldürmüş olabilir? hocasını da bundan kimseye bahsetmemesi için tehdit etmiş olabilir? silah sesi duyduk diye müdüre söylemek istiyor archie ancak hocası ona güvenmeyip acaba beni mi deniyor diye düşünüyor olabilir. o yüzden hayır söylemeyelim demiştir belki. sonuçta bir öğretmen olarak bir kişinin öldürülmesine bu kadar kayıtsız kalabilir mi biri?
teorilerim burada sona erdi.