robert kennedy

advoscotch advoscotch
vurulan abd baskanı john f kennedy'nin kardeşi ve abisinin hükümetinde adalat bakanı.abisinin ölümünden lyndon b jonhson döneminin ardından aday olan rfk seçim kampanyası sırasında suikastle öldürüldü.abisi ile birlikte marilyn monroe'nun tadına bakanlardandır.
sananes sananes
the kennedys dizisine göre kennedy ailesinin en düzgün ferdidir. monroe'yu reddetmiştir diye biliyorum ayrıca ben. tek kusuru bir dönem kapıldığı fazla kibiri olan nam-ı diğer bobby ,seçilmesine izin verilseydi abisinden daha ünlü olacaktı muhtemelen.
muavinadam muavinadam
robert f kennedy, abisi döneminde adalet bakanlığı ve danışmanlık yapmış, daha sonra senato üyeliğine seçilmiş bir siyasetçidir. abisi john f. kennedy'nin öldürüldükten sonra başkanlığa geçen lyndon b. johnson'ın ırkçı ve savaş yanlısı politikalarına karşı daha adil, eşit, vietnam savaşını bitirmek için yenilikçi bir vizyonla 1968 başkanlık seçimlerine aday olmuştur. altı başkanlık ön seçimlerinden beş'ini kazanarak devam ederken los angeles'ta destekçilerine konuşma yaptıktan sonra filistinli göçmen sirhan bishara sirhan tarafından suikaste uğramıştır.