rte nin şehir güvenliği için kontrgerilla kurması

harici gazelhan harici gazelhan
erdoğan'ın "artık şehirlerimizin dış güvenliğini surlar ve hendeklerle koruyamayacağımız, içerideki düzeni de sadece kolluk gücüyle sağlayamayacağımız bir yere gelmiş durumdayız. yeni fikirler geliştirilmeli." sözlerinin akla getirdiği ilk olasılıktır.

sadat , bireysel siiahlandırma çılgınlığı , oyun kılıfına sokulmuş askeri eğitimler, atış eğitimlleri , mermi istihkakının beş kat artırılması , seri domuz kurşunu atan yarı otomatik av tüfekleririin internetten alınabiliyor olması bu türden paramiliiter bir gücü oluşturmak için altyapının hazıırlandığını üstyapıyı kurmanın da pek zor olmayacağını gösteriyor.

www.cumhuriyet.com.tr
sychtianarch sychtianarch
resmi tebliğ memurları ile hitler jugen karışımı bir örgüt olacaktır. bir ara tepki üzerine osmanlı ocakları kapatılmıştı, bunu resmi hale getirecek. ss'ler nasıl ordu içinde ordu ise bu haytalar da polis içinde polis, asker içinde asker olacak. ülkü ve benzeri ocaklardan da bol hayta devşirilebir.

iran veya suudi arabia modelinden farklı yanı üniforma giyecek olmaları. eh, ek istihtam yaratma modeli. biraz da göz korkutmaya yönelik sahte gündem yaratma açıklaması. sonu iç savaşla biter.

(bkz: laiklik elden gidiyor paranoyası)
(bkz: sadat)
dionysos dionysos
imamoğlu içlerinden geçip istanbul'u aldıktan sonra tüm arpaları kesildi arkadaşların. o yüzden kanal istanbul gibi yeni rant kapıları açmaya çalışıyorlar, ki yapamayacaklar. reis, etrafındakileri doyurmaya para yetmez bu şartlarda maalesef. kendi kafana göre bir oluşum kurmaya çalışıyorsan da, hafazanallah aç kaldıklarında ilk önce sana saran onlar olur...
yürüyen adam yürüyen adam
bu durum acaba kanal istanbul için ''yapılacak dedik yapılacak'' mottosu ile yola çıkan reisin gezi zamanı gibi bir ayaklanma çıkma ihtimali üzerine aldığı ve onu destekleyen %50'ye seslendiği ve silahlanın çağrısı yaptığı bir durum olabilir mi?