rte ye birkaç şehit konusunu soran muhabir

written and directed by written and directed by
rte'nin yıllar sonra ilk defa gerçek soru görmesiyle bir süre mavi ekran vermesi, önce fox'a sonra muhalefete saydırmaya başlaması, "bizim kendimize ait iki şehidimiz var" diye "birkaç" sayısını açıklaması, sonra ben napıyorum lan diye bir an kendine gelip bay kemal falan diye konuyu değiştirmesi... muhabire helal olsun, valla içimin yağları eridi.*

sayıyı napıcaksınız diyor bir de. libya diye bir ülkede bizim canlarımız yok yere hayatını kaybediyor. cumhurbaşkanı ise çıkıp "ben biliyorum kimdir kaç kişidir. size ne, birkaç işte" diyor ve bizi fırçalıyor.

1
bitli piyade bitli piyade
o ortamdaki tek gazeteci olabilir. öyle ki soru sorabildiği için reyiz baya baya çemkirme moduyla absorbe etmeye çalıştı. öbür türlü havuz medyasından soru gelseydi her şey güllük gülistanlıktı.
tonguç tonguç
libya'da şehit olan bir albayın sessiz sedasız ve törensiz defnedildiğine dair bilgiler var.

bu birkaç tane şehit söylemi sanırım bunun kamuoyuna açıklanması konusunda gösterilen çekingenlikle alakalı oluyor.

bu konuyla ilgili de şu ana kadar soru sorma cesareti gösteren tek bir muhabir var. tabi buna cesaret gösterecek bir muhabirin varlığı beklenmediği için mavi ekran dediğimiz olay tecelli ediyor ve akabindeki açıklamalar içler acısı.

bakın bu ülkede haksızlığa uğrayın ya da uğramayın, sesinizi çıkardığınız ve insanları da bu konuda örgütlediğiniz sürece bu tepkinin karşısında durabilecek hiçbir saltanat yoktur.
gaylord cockshow gaylord cockshow
bayağıdır takip etmediğim gündemin hala aynı olduğunu öğrenmek sevindirici.
kılıçdaroğlu coronavirüs çıktığında sen nerdeydin yav sen ne yaptın???!!?
mortissaa mortissaa
37. saniyede yüzündeki o mavi ekran, yanaklarını basan sıcak, birden beklemediği yerden gelen cesur sorunun verdiği şaşkınlık. gazeteciyi de tebrik etmek lazım. eli götünde gezen bir hale gelmişken aslında bu kadar basit bir soruyu bile sormak malesef cesaret istiyor.
bengeneldebelgesel bengeneldebelgesel
basın toplantılarından önce cb görevlileri hangi konuda soru soracakları hakkında gazatecilerle görüşüyordu, o uygulama bitti mi?
yoksa birileri görevini iyi mi yapmadı?

hayret bişi ya. araya mı sızmış bu gazeteci yoksa? kalemini satmayacak adamın ne işi var orda? kınadığım basın mensubudur kendisi.
akilbey akilbey
saygı çerçevesini elden bırakmadan, taraftar bir üslupla değil de gazeteci üslubuyla sormuştur. bu nedenle kendisini tebrik ediyorum.