rtük youtube netflix ve spotify denetlemesi

sickgod sickgod
başlık hatali olabilir birisi el atsın, rtük artık youtube, netflix, spotify, blu tv gibi dijital ortamlara el atıp sansürleyeceğini açıkladı.ben artık bu ülkede nasıl rezalet olur diye düşünmeyi bıraktım. benim para vererek kullandığım bir ürünü kimse kısıtlayamaz.internete para veriyorsun wikipedia yasak, pornografik içerik yasak, işlerine gelmediğinde sosyal medya kapalı, ozgurce dizi izlemek için aylık para ödeyeceğim ve siz gelip küfürü, hoşunuza gitmeyen sahneleri, müzikleri sansürleyeceksiniz öyle mi?
2
skipper skipper
deneyebilirler ama yapamazlar. internet aleminde tek yapabildikleri erişime kapatmaktır onu da dns ve vpn gibi araçlarla çözüyoruz. sadece türkiye tabanlı blu tv için müdehale edebilirler... bunun dışında amerika merkezli şirketler için anca hava alırlar.
genç atsız genç atsız
(bkz: dostlar alışverişte görsün)

rtük daha televizyona hakim olamıyorken milyonlarca içeriğe ve internet yayıncılarına kati surette hakim olamaz.

ayrıca netflix, blutv, spotify gibi uygulamalara insanlar ücreti mukabilinde üye oluyorlar. insanların karşılıklı anlaşma yoluyla alışveriş yaptığı bir şeye kısıtlama getirilmesi mantıken olamayacak bir durum. düşük de olsa böyle bir ihtimal gerçekleşir ise zaten spotify, netflix gibi uygulamalar türkiye pazarından çekilir. blutv de yerli malı olmanın acısını çekerek iflasını borsaya bildirir.

yürürlükte işlemesi impossible bir karar diyelim geçelim.