rusların sıcak denizlere inme politikası

1 /
fantastik karakter fantastik karakter
adamların amacı akdeniz plajlarında üstsüz güneşlenmek, köpük partilerinde çılgınlar gibi eğlenmek, yiyip içip yatmakmış. korkulacak kadar yokmuş meğer. onca yıl ısınmak için votka içip içip alkolik oldu adamcağızlar. sıcak mı görüyolar sibirya steplerinde. normal tabi.
felis felis
bu ve yunanlıların megalo-ideası ortaokul ve lise tarih sınavların mutlak doğru cevabıdır.
neredeyse her sorunun altına yazılabilir, hiç şaşmaz.
rasputin rasputin
bizim "deli petro", rusların da "büyük petro" olarak bildiği rus çarı bu düşüncenin gerçekleşmesi ümidi ile donanma bile hazırlatmıştır ama başarılı olamamıştır orası ayrı tabii...
dream endless dream endless
ilk rusun dünyaya gelmesinden beri yapmaya çalıştığı şeydir güya. ilk rus dünyaya gelmiştir ve demiştir ki 'sıcak sulara inmeliyim' oysa günümüz dünyasında ne sıcak suyu ne soğuk suyu vardır teknoloji vardır şu vardır bu vardır. bu kadar büyütülmesinin nedeni ise tarihte osmanlıya tehdit teşkil ettiğinden çok ingiltere ve fransa sömürgelerine gidilecek yolun açılacak olmasındandır. bir de aslında bu rusların değil türklerin sıcak denizlere inme olayıdır zira her türk zamanında rus çarıdır

(bkz: reankarnasyon)
(bkz: yersen)
(bkz: tabii)
galliani galliani
1828-1829 osmanlı rus savaşı ile ivme kazanan, 1854 kırım savaşı ile gerileyen, 1877-78 osmanlı rus savaşı ile yeniden ivme kazanır gibi olan fakat ingilizlerin kıbrıs'ı fiilen işgal etmesiyle (1881) askıya alınan, askıya alma işleminden sonra sonra güneydoğu asya'ya açılan ruslar'ın 1904-1905 rus japon savaşında japonlara karşı kesin mağlubiyete uğramasından sonra yeniden başlayan ve 2. dünya savaşı sonrası soğuk savaşla birlikte terkedilen politikadır.
adrian adrian
şirin rus bayanlarının güney-kuzey demeden çoktaaaan gerçekleştirdiği fakat kimsenin farkında olmadığı,1000 yıllık strateji.
tekmeleyen kuş tekmeleyen kuş
ruslar, belki de asırlar önce bilselerdi ki ileride turizm denen bir şey çıkacak; o zaman hiç savaştı, şuydu buydu diye kasmazlardı.

rus: abi ya benim baltık'ta, kuzey denizlerinde götüm dondu bir yol verin de şu akdeniz'e ineyim.
osmanlı: de siktir git bre deyyus. sen ne dersin melun, sen kim, devlet i ali osmani'nin topraklarına ayak basmak kim.
rus: öyle olsun görüşürüz. hanım çabuk orduyu topla da gel, sıcak denizlere ineceğiz.
katerina: ay, petro daha önceden niye söylemezsin ki insan bi üstünü başını toplar.
rus: yalnız burda baltacı denen bi deyyus var, indirmem bindirmem diye ileri geri konuşup duruyor.
katerina: ben bindirtirim merak etme kocacım.
rus:^!?
zaknafein zaknafein
belki topyekün gelmiyorlar ancak özellikle bahsettikleri stratejik şeyler konusunda aklıma age of empires gelmedi değil.food azaldığında balıkçı teknesi gönderirdik sağa sola falan.

`http://www.worldtribune.com/worldtribune/WTARC/2008/eu_russia_02_05.asp`

nükleer başlık taşıyan uçakları da salmışlardı zaten.
1 /