sabah mutsuzluğu

1 /
haut parleur haut parleur
nedeni uykudayken herşeyin unutulması olabilir.eğer bir sorununuz varsa ve kalkar kalkmaz ilk aklınıza gelen şey buysa her zaman yapmak istediğiniz şey uyumaktır.uyku kaçıştır,mutluluktur çünkü böyle zamanlarda.
calligrapher calligrapher
özellikle sabah güneşini almayan evlerde görülmesinin çok mümkün olduğunu düşündüğüm mutsuzluk çeşididir. sabah kalkarsın dışarı bi bakarsın bu ne lan akşam gibi karanlık. ister istemez insana bir ruhsuzluk, bir tanrı tanımazlık, bir dallamalık çöker. mutsuz olur insan.

(bkz: güneş girmeyen eve doktor girer)
hubede hubede
anlık olabileceği düşünülen psikolojik durum. halbuki bazı insanlarda kalıtımsal. katlanılması güç bir gün için normal karşılanabilir fakat her gününüzün böyle başladığını düşünebiliyor musunuz ? tehlikenin farkında mısınız ?

üniversite öğrencisi, hele kadayıf olmuşlar için memleketin yolları nasıl da güzeldir, öz evinde uyanmak ne kadar da güzeldir, bilen biliyor. bir kere temiz çarşaf, temiz yastık, sabah hazır kahvaltı ve seni özlemiş olan ailen. tablo mükemmel. giderken kurduğun hayaller ve mutluluğun... herşeyin farkındasın. özlemişin deli gibi.

eve sabahın kör vakti usulca girersin. hemen üstbaş değiştirilir ve kimse uyanmadan yatağa girilir usulca. o yatağın soğukluğu bile içinizi ısıtmaya yeter. yol yorgunu olduğunuzdan sebep biraz kıvranarak uykuya dalarsınız. anneniz başucunuza gelir ve saçlarınızı okşayarak " yavruuuumm... hadi kalk oğlum, kahvaltı hazır. " ... bu kadar güzelliğin elbet bir sonu var. ve en kötüsü bu son, sizin elinizden çıkar.

" yaaeaea ne var yarraaam... az uyutmadın amına koyayım, bi siktir git..."

tamam bu küfürlerin tek sebebi senin terbiyesizliğin değil. ev arkadaşlarının verdiği derin rahatsızlıklar sonucu bir oto-kontrol olabilir. neyi kontrol ediyorsan artık.

hergün böyle kalkıyorum lan... bi çare neyin yok mu ? bilen varsa özelden mesaj atsın, tanışalım kaynaşalım. asl pls tşk 24_m ( 24 metre. evet )
tangerine tangerine
depresyon belirtisidir. sabahları mutlu uyanmaya başlayınca insan düzeldiğini, adam olduğunu fark eder. ama evet lan, kesinlikle bunalım belirtisidir.
winston winston
mutluluk hormonu olarak bilinen serotoninin insan vücudundan en az bulunduğu zamanın sabah uykudan uyandıktan sonraki zaman olmasından kaynaklanan durumdur.özellikle şahsın sıkıntılı olduğu dönemlerde uyandıktan sonra ilk 10-15 dakika evin içerisinde bilinçsizce gezinmesi göğsünde bir daralma olması astlanabilecek durumlardır.
juliette juliette
bazı bünyelerde çok çok yoğun yaşanan mutsuzluk.

yastıkla kavga ediyorum, beni uyandıran her kimse onla kavga ediyorum, banyonun kapısıyla, sigara kutusuyla, kedilerle, annemle, babamla, kardeşimle.. ve son olarak da su ısıtıcısına sataşıyorum. kahve kavanozunu elime aldığım gibi, bünyemde ne mutsuzluk kalıyor, ne sinir.. hayır, psikopat değilim. kahve seviyorum o kadar..
axolotl axolotl
huzurlu, sessiz, kafeinli bir kahvaltı tek ilacıdır bunun. ortamda; akşam için pişireceği yemeğin tarifini veren, banka kuyruğunda tanıştığı teyzenin sağlık problemlerinden dem vuran, üst komşunun torununun kariyer planlarından bahseden bir anne varsa süreç çok çetin geçer. sürecin en az zararla atlatılabilmesi için mümkünse kahvaltı sofrasında yalnız olunmalıdır.biz ağzımıza iki lokma birşey atalım da enerji ibremiz hayata karışmaya yetecek seviyeye gelsin diye debelenirken anneler bu kadar enerjiyi nerden buluyor hiç anlamıyorum
primeronkolog primeronkolog
insanlar tabiatları gereği sabah yatakta çirkin olmak ve bu durumdan dahi hoşnut kalabilen birini bulana dek mutsuz kalmak zorunda oldukları ruh halidir.
1 /