sabahtan duş vs geceden duş

1 /
jewelery jewelery
her ikisi de demek isterdim fekat kış günü ankara ayazında ağzınızla gözünüzün yer değiştireceği bir hadise yaşamak istemiyorsanız geceden duş tabi.
bona fide bona fide
aslında en güzeli geceden alınan duştur. duşa girmeden önce odaya bir miktar lavanta yağı damlatırsanız o gece uykunuz muhteşem geçer. bebek gibi uyanırsınız sabahında.

ama gel gör ki hayaller ve hayatlar farklı. her sabah tıraş oluyorum ve maalesef tıraş sonrası duş almazsam rahat etmiyorum. tek avantajı sabah soğuğunda alınan duş uykuyu açıyor ve dinç tutuyor. hülasa gece alınan duş iyidir.
4
sakil sakil
hayatımdaki en büyük ikilemlerden biri. duş almak haftada 1 saatimi alıyorsa duşumu ne zaman alacağımı düşünmeme haftada 3 saatim gidiyordur herhalde.

yukarıda birkaç kişinin de belirttiği gibi en güzeli hafta içi işten gelir gelmez, hafta sonu ise gün içerisinde herhangi bir saattir aslında. ama benim gibi lens kullananlar bilirler ki bizim böyle bir seçeneğimiz yok. ya gece lensi çıkarıp duşa gireceksin ya sabah duştan çıkıp lensi takacaksın. ben genelde gece girerim diye bırakıp planladığım saatte bir anda çöken uykuyla üşeniyorum ve sabaha bırakıyorum.
dikkatsi dikkatsi
oldum olası sabah versiyonuna alışamadım. duştan sonra koltuğa kıvrılırsınız da üstünüze bir uyku çöker ya. işte o duyguyu sabah yaşayamazsınız.
mgun mgun
1 saat duş alan varmış... aga alt tarafı 15 dakkalık iş... siz napıyonuz içeride... aman aman pu pu!

edit: haftada 1 saatmiş! o daha sıkıntılı!

neyse... akşamdan alsanıza duşunuzu len mq! işiniz gücünüz ekstremlik!

götler!
selimciğim selimciğim
aslında sinüzitim gereği sabah duşa girmemem gerekiyor ama tembel olduğum için genelde saat ilerlemesine rağmen kıçımı kaldıramıyorum ve sabah erken kalkıp hallederim diyorum, uyuyorum. sonra ne oluyor? evden çıkmam gereken saatin 20-25 dk öncesinde öncesinde kurduğum sekiz on alarma uyanıyorum. uyanamadan kendimi banyoya atıp, hızlıca paklayıp, saç kurutma makinesiyle saçımı, sakalımı kuruttuktan sonra sinemi de (evet) şöyle bir ısıtıp evden çıkıyorum. yıkanma, kuruma, diş fırçalama, gargara, hava durumuna bakma, kıyafet seçme, giyinme... allah yardım ediyor, yetişiyor 25 dakikaya. ekstra olarak daha dinç, uyanık başlıyorum güne. ama tercihim mi? nö. sık yapıyor muyum? evet.
2
wanker wanker
eğer öteki gün bi işiniz yoksa evde pinekleyecekseniz gece alınan duş keyifli oluyor. ama öteki türlü uykuda saçlar bozuluyor. sabah duş almak daha iyi hem insanı fresh bi havaya sokuyor.
1 /