sadat

1 /
birkahveyapbana birkahveyapbana
türkiye de uluslararası savunma alanında danışmanlık ve askeri eğitim veren ilk ve tek şirkettir.
suriyeli kontergerilları eğiten sadat aynı zamanda 28 şubat'ta tsk'dan atılanlan askerlerden oluşuyor.

(bkz: adnan tanrıverdi)


home - sadat ınc. ınternational defense consulting sadat a.s. is the first and the only company in turkey, that internationally provides consultancy and military training services at the internation... sadat
efeşittirema efeşittirema
yabancı ülke ordularının personeline "teknik ve stratejik eğitim" vermek için tsk'dan emekli edilen askerlerin kurduğu danışmanlık şirketi.

yönetim kurulu başkanlığını adı kontrgerilla faaliyetleriyle özdeşleşen özel harp daire başkanlığı'nda önemli görevler almış yeni akit yazarı ve adaleti savunanlar derneği (asder) onursal başkanı emekli tuğgeneral adnan tanrıverdi yapmakta. şirketin danışman kadrosunda astsubaydan generale kadar 58 emekli asker bulunuyor.

şirketin danışmanları arasında türk-islamcı kimliğiyle bilinen al baraka mütevelli heyeti üyesi emekli tuğgenaral mehdi sungur ve adı bitlis mutki'de bulunan toplu mezarla anılan bölge halkı tarafından "kelleci general" olarak bilinen korkmaz tağma var.

yine yeni akit yazarları ahmet varol ile abdurrahman dilipak da şirketin ortadoğu danışmanları.

şirketin psikolojik harp danışmanlığını da, yaptığı açıklamalarla kamuoyunun sık sık tepkisini çeken npistanbul nöropsikiyatri hastanesi yönetim kurulu başkanı ve üsküdar üniversitesi kurucu rektörü prof. dr. nevzat tarhan yapıyor.

şirketin sitesinde hangi hizmetlerin ve hangi eğitimlerin vereceğini şöyle özetlenmiş.

--- genel eğitim paketleri: a) tek er muharebe ve küçük birlik taktikleri kursu, b) özel birlik temel kursu, c) özel birlik ileri ihtisas kursu, d) havacılık kursları.

--- alternatif uzmanlık kurs paketleri: a) kara harekatı, b) deniz harekatı, c) hava harekatı, d) keskin nişancılık, e) koruma, f) tahrip, g) gayri nizami harp, i) ileri tek er muharebe, j) tank avcılığı (zırhlı araç tahribi/sağlam ele geçirme).

bununla birlikte şirketin sitesinde, uluslararası hukuk tarafından açık bir şekilde suç sayılan sabotaj, pusu, suikast, adam kaçırma gibi başlıklarda da eğitim verildiğini açıkça ilan edilmiş.
birkahveyapbana birkahveyapbana
bir ara paralı askerlikten bahsediliyordu. bence artık bahsedilmesine hiç gerek yok.
hükümetin bu askeri eğitim veren danışmanlık şirketiyle anlaşıp, memleketin koruma işlerini verilebileceği bir şirkettir.
bırakalım memleketi bunlar korusun. ki zaten hükümet kurdurmuş bunları.
bırakalımda memleketi de bunlar korusun.
ölürlerse de bunlar ölmüş olurlar.
1 /