sağcılar aslında vatan haini

kamocan kamocan
bu sağcılar aslında bir vatan haini. bakmayın bunların vatan sever boş laflarına. solcular yıllardır amerika ve batı emperyalizmine hayır dedikleri zaman polis ile beraber olup solculara saldırırlardı. kamu malları satılmasın özelleştirmeye hayır diyorduk, yine bunlar karşımıza dikiliyorlardı. devletin önemli kurumları yabancılara peşkeş çekildi. bu sağcılar ayni zamanda emekçi düşmanı, işçi hak arar sendikası yok, sendika ister bunlar bu kez patronun yanında olur. düşünün sigortalı sendikalı hak mücadelesini solcular verirler,, canlarını ortaya koyarlar. faydasını en cok bunlar görür. bunlar nankör aynı zamanda beleşçi.
thomas sankara thomas sankara
işbirlikçi, ırkçı, gerici, faşist filan denir de "vatan haini" sağcıların söylemidir, bizim kullanmamızın bir manası yok.

edit- "devletin önemli kurumları yabancılara peşkeş çekildi" denmiş mesela. eee. yabancılara peşkeş çekilmese de proletaryanın nasırlı ellerinde olmayacaktı zaten, türk burjuvazisinin, finans-kapitalin elinde olacaktı. sağcıların söylemleriyle sosyalist siyaset yapılmaz. sınıfsal söylemlerle yapılır.
1
tommyknocker tommyknocker
sağcılar da solcular da gerekli memlekete. komünistler de ırkçılar da her ne kadar iktidarı tümden ele geçirmemeleri gerekse de varlıkları türkiye için gerekli.
lbıg lbıg
değerlendirilebilir bir iddia (böyle düşünenler vardır o kesin) ama çooook sığ bir bakış açısıyla ele alınmış. evet, sağcıların 48'de başlayan, 70-80'lerde doruk noktasına çıkan abd tahakkümüne, abd emperyalizmine sessiz kaldığı doğrudur. 65-70 dolaylarında 6. filoya sessiz kaldıkları ve hatta o yöne secde ettikleri de öyle. ama onlar amerikayı komünizmin önde gelen düşmanı olarak görüyor ve kapitalizm-sosyalizm zıtlığında herhangi bir tarafı fikren desteklemiyor; sadece "komünist düşmanlığı" yapıyorlardı. çünkü komünistleri vatan haini, millet düşmanı olarak görüyorlardı ve bu şekilde yetiştiriliyorlardı. bu düşünce dogma halini almıştı. nitekim ortaya çıkışı itibariyle ülkücülüğün de bu konudaki tek tavrı komünist düşmanlığıdır. yoksa "abdye tapalım da yolumuzu bulalım." şeklinde bir vatana ihanet yok. sadece bir cehalet ve dar bakış var.
ithinkthereforeiam ithinkthereforeiam
(bkz: yol yabdı)

(bkz: imeyfeye borc verdik)

(bkz: gılışdar sesehayı batırdı)

(bkz: böyük resim)

(bkz: dış güçler)

(bkz: tuğralı doblo)

(bkz: diriliş ertuğrul)

bunlar bir araya gelince çok mutlu oluyorsunuz... öyle mutlu oluyorsunuz ki, ülkeyi satsalar, hatta siz de buna yardım ve yataklık etseniz bile umrunuzda olmuyor...

vatan hainliği kısmı ise tartışmaya açık... sonuçta bir vatana ihanet, bir diğerine hizmet demek...