sağlıklı olmaya çalışmak

1 /
uçan şef uçan şef
işlenmişlerden, şekerden, tuzdan, undan uzak durarak doğal ürünleri kullanmaya çalışmaktır. calismaktir çünkü şimdi malesef doğal besin yok. tavuk alsak tavuğun daha dolgun durması için işlem var (etten bahsetmiyorum bile zaten şu an onu alabilmek zenginlik göstergesi ve 8thal etlerden bahsetmeye gerek yok), sebze-meyve desen keza öyle. e şehirlerde imkan yok ki kendin üret de kendin tüket. malesef bu durumda sadece sağlıklı beslenmeye çalışıyoruz...
skadi skadi
bi süre sonra şunları yiyip içmekten ruh sağlığım ne hale gelir bilmiyorum ama sanırım beni mutlu ediyor.
sadece sağlıklı olmak değil biraz da kilo vermek için çeşitli girişimlerim var aslında.hiç içmediğim kadar su içiyorum ama bi tek kahveyi bırakamadım. günde bir ya da iki bardak filtre kahve içiyorum o da kalorisi düşük diye.(yemekten sonrası ise en az 45 dak bekliyorum)siyah çay da tüketmiyorum eskisi kadar. kahveyi de en azında bir bardağa düşürebilsem on numero olacak. 7 den sonra bir şey yemiyorum. spor yapıyorum, haftada üç gün filan. yürüyebileceğim her yere yürüyorum. alkol de tüketmemeye çalışıyorum, ortamına göre bunu ihlal ettiğim, kaçırdığım oluyor tabi ama içmişsem de üstüne yarım kokoreç gömmek yerine, yanımdakilere melül melül bakmakla yetiniyorum. henüz istediğim formda değilim tabi. zahmetli gibi görünüyor ama otuz yaşına gelip "daha fazla götü göbeği salamam"diyorsanız bi yerden başlamak lazım.bakalım neler olacak. umarım pes etmem.
6
kehkeşan kehkeşan
bunun için bir çabam yok ama galiba yapılması gerekenleri kendiliğinden yapıyorum. sigara hiç içmedim, içki içemiyorum her türlüsü midemi bulandırıyor, hareketi severim mümkün olan her yere yürüyerek giderim, yemekle hiç aram yok ölmeyecek kadar yesem yeter..bir tek suyu az içiyorum onu da halledersem hepinizi gömerim.
(5 dk sonra araba çarpsın öl)
the red queen the red queen
çocukluğumdan beri epey badire atlattım ama yine de eninde sonunda reset atıp sıfırlayabiliyorum. insanı stresten başka bir şey yıkmıyor, bunu bilir bunu söylerim. sağlıklı olmaya çalışan kişi önce kafasını rahat tutsun.
unraveling unraveling
son 2 senedir, hayatım bayağı bir hastanede geçti. 2 sene önce ayak bileğinin 10 cm üstünde bir kırık oldu.

geçen sene yine mayıs'ta body yüzünden böbrek ve karaciğerimde, sağlık sorunları çıktı.

o ayak kırılması ve böbrek karaciğer sorunlarında, resmen kabuslar yaşadım kabus. insan sağlığının değerini anca başına bir şey gelince anlıyor. ne aşk acısıymış, ne paraymış ne bilmem ne insanın aklına hiçbir şey gelmiyor. uçurumdan düşerken şans eseri bir dala tutunmuş gibi hayatta kalma moduna geçiyor insan. hayatımda hiç öyle depresyonlar yaşamadım.

şu an düzeldim. tabi karaciğerde bazen küçük fırlamalar olabiliyor ama oldukça sağlıklıyım pırlanta gibi bakıyorum kendime. daha harcayacağım çok zamanım, göreceğim çok kadın ve param var ayol.
1
wendera wendera
kendi yaptığım iki tabak kısırı gömdüm bugün sabah da yumurtalı kuzu göbeği mantarından lavaşa dürüm sarmıştım. efsane oluyor.

normalde bu kadar yemem de bu ara biraz saldim kilo almadan kapatmam gerek bu iştahı. ama her şey denge ile mümkün. abartmayinca bi şey olmuyor.
zaten eski rutinime döneceğim göbeğin düzleşmesi için.

annem aradı, kilo vermeye devam ediyormuş ben gaza getirip yönlendirmiştim ilk bir ay. çok mutlu oldum ya resmen o da istekli mutlu ve şaşkın.alışmıştı kilolarına. dilerim herkes sağlıklı fit bedenine kavuşur.
3
zihnindeki zihnindeki
eskiden fast food ağırlıklı beslenirdim, artık çok daha doğal besleniyorum.
eskiden kışın bile şortla gezerdim, artık daha sıkı ve mevsime uygun giyiniyorum.
eskiden çok az uyurdum, artık düzenli olarak günde 8 saati tutturmaya çalışıyorum.

ama eskiye kıyasla çok daha sık hasta oluyorum, çok daha zor iyileşiyorum.

demem odur ki; yaşlanmayı engelleyemiyorsunuz.
1 /