sahte atatürkçülük

2 /
sychtianarch sychtianarch
akepe için çember daralıyor. tutundukları son dal atatürk kaldı. abd ılımlı islam projesini kaldırıyor. yani ılımlı islam derken ılımlısı hard'ı soft'u falan yok. siayasal islam ve islam'ı ılımlı, yapıcı düzeye çekme çabasının boş ve fazlası ile yanlış bir iş olduğu ortaya çıktı.

arap baharı'nda hakem ülke türkiye idi. köprüy abd büyükelçisi öldürüldüğünde clinton "özgürleştirdiğimiz ülkede bunu nasıl yaparlar?" demişti. zaten abd'nin özgürleştirme ve demoktarikleştirme çabaları stalin ve hitler'in öldürüdüklerinden daha fazla insanın ölümüne sebep oldu. el kaide'den akıllanmayan abd, ışid'i yarattı. esasen amaçları ne demokrasi ne de özgürlük. yani idealist politikacılar böyle bir hayale kapılmış olabilirler ama, dünya da işler külkedisi masalı gibi dönmüyor.

bu bizim liboş ve islamcı tayfa atatürçüğe çamur atarken faşizm ve marksizm ile paralellik kuruyorlardı. dayanak noktaları budur.

şimdiki durum; "atatürk'ü ruhu faşist, söylemi marksist çevrelere mi bırakacağız?"


sen önce ehonomiden haber ver. yakında katar desteği de ortadan kalkınca yeşil sermayenin beli bükülecek.


murattstein murattstein
bir arkadaşım vardı lisedeyken çocuk o zamanlar şeriat yanlısıydı sonrasında rte sevdalısı oldu cuma günlerini kaçırmazdı bir ara ateistim diye dolanıyordu sonra hayırlı cumalar mesajı atarak geri döndü, geçenlerde facebook profil fotosuna atamızın fotosunu koymuştu
(bkz:toplama bilgisayar )
2
2 /