sahte içki

1 /
perkele perkele
gerçek alkolün içerisinde etil alkol bulunur.sahte olanlarda ise metil kullanılır.bu insanı kör edebilir veya öldürebilir.

çok değil biraz geriye gidecek olursak rus rehberleri hatırlayabiliriz.teknede içtikleri sahte içki yüzünden genç yaşta öldüler.

biraz daha geriye gidelim.bir 5 sene öncesi sanırım.sahte rakı yüzünden kör olan insanlar oldu.

alkol kullanırken dikkat etmemiz gerekli.bandrolsüz içki kullanmamalıyız.tabi şimdi ki türkiye şartlarında daha zor içki almak.
feridun bitirr feridun bitirr
son günlerde istanbul'da sahte içkiden ölenlerin sayısı 10'a çıkmış. 9 kişi de yoğun bakımda. dünyada 3 dolara satılan içki vergi ayağına 20 dolara satılırsa daha çok insan ölür.
kizilbaret kizilbaret
astronomik içki fiyatları sonucu dar gelirli vatandaşların başvurduğu zehir.

sahte içki nedeniyle hastaneye kaldırılan vatandaş çok halı bir şekilde şunları söylemiş: "devlete de sesleniyorum. ne olur rakıları da biraz ucuzlatın. 'mastika' 5 lira, normal gazoz şişesi kadar rakı 38 lira. millet mecbur alıyor onu."
sahte rakı mağdurları devlete seslendi sahte rakı içtiği için zehirlenerek samatya'daki istanbul eğitim ve araştırma hastanesi'de tedavi gören 58 yaşındaki serkan okansoy hayati tehlikey... http://ilerihaber.org
xoox xoox
metil alkol içeren sahte içkilerde ölüm ve görme kaybı riski vardır.
belirtiler:

ilk saatlerde bulantı, kusma, baş dönmesi ve baş ağrısı

24-72 saat arası belirti yok

72 saatten sonra körlük ve ölüm meydana gelir.
merak ettiğim acaba birada mümkün müdür sahte içki?
hadi ya hadi ya
samatya'da bir yıl boyunca günde en az 1 bazen de 2 büyük votkasını içtiğim. allahdan bizim bakkalın prodakt menecırı dürüst adammış
greenplum greenplum
cinayet işleyenler bile cinayete teşebbüsten yargılanmadığı için hiç bir şey olmayacaktır üretenlerine. ölen öldüğüyle kalır yine.
sihirlimantar sihirlimantar
ölmesin tabii!

içkinin tarihi bilinen ilk uygarlığa sümerlere kadar dayanıyor. bazı medeniyetler bunu yasaklamış ama bu da insanları illegal yöntemlerle kullanmaya teşvik etmiş. osmanlı döneminde de var bunun benzerleri. ejdadını sevdiğim ejdadına çekmiş. vergilerin bu kadar yüksek olması verginin de vergisi sonra onun da vergisi derken içki içmek keyiften lükse dönüşünce gelinen durum bu maalesef.

yani kısacası içmek için hep bir yöntem bulunmuş...

türkiye'de ne kalpazan biter ne de alkolik...
bu haberleri daha sık duyarız.
arıbeyi arıbeyi
sahte içki nedir? bunun hakikisi de mi var? adam kalp krizinden ölmüş bandrolsüz içki içti diye öldü diyolar. daha önce içmemiş mi bunu? o zaman niye ölmemiş? bana enteresan geliyor bu.

millet cayır cayır kendi yaptığı rakıyı viskiyi birayı şarabı içiyor. yüzlerce yıldır olan bişey bu.

haa bi tekirdağ altın serisi mi? değil tabi. içilmiyo o ayrı. ama millet o kadar yoksullaştı ki ne bulsa içiyor artık. zira vergiyle geçinen bi devletimiz var.

ayrıca içki içmek kötü bişey değil. iş ki götünle içme şunu.
tripped tripped
şu konuya bir açıklık getireğ hele. en aptal bile serbest piyasada bir şeye talep varsa ve pahalıysa karaborsasının oluşacağını bilir. ve bu tamamıyla 2$-10$ alkolü 30-40-50$+ üzerinden satmasından kaynaklıdır.

izmir bunun için çok uygun bir yerdir. ben 15-16 yaşından beridir kordona gider 1-2 bira fix içerim. arkadaş doğum günlerinde ara sıra vodka derken izmirli alkole başlar. ulan içmek istersin maliyeti 50 kuruş olmayan şeyi sana 5 tl'ye satarlar. sonra 10 tl olur. 2-3 bira içip 30 lira ödeyip sarhoşta olmayacaksam niye içiyorum bu göt lalesini diye düşünürsün...

sonra parlak fikirler aklına gelmeye başlar. alsancak ,kervan pasajına git. 50 liraya 1 lt viski , vodka ve rakı satan en az 4 kişi tanıyorum. ha yıllarca içtim. bir zararını görmedim, ölen de görmedim. satanlar kaçakçılıktan 3-6 ay ceza alıp tekrar satmaya başlıyor.

işin daha kötüsü onlar pahalılaştığı için kemeraltı'nda 10 liraya yarım litre rakı satanlar türemişti.

bir arkadaşn arkadaşı (isim vermeyeceğim); kiralık bir doblo ile bundan 5-6 sene evvel çeşme'de bildiğiniz lüks otellere ve izmir içinde barlara binlerce litre kaçak alkol sattı. 2 ev , 1 araba aldıktan sonra bıraktı bu işi.

alsancak'taki çoğu meyhane kaçak rakı kullanıyor. hani azcık ağız tadın varsa tadınca zaten ne boktan bir içimi olduğunu anlarsınız.

işler bununla bitse yine iyi. insanlar alkol alternatifi arayarak uyuşturucu maddelere yöneliyor. marijiuana ile başlayan süreçleri arkadaş çevrene ile ne olacak lan oda ot buda ot yada oğlum ot çok pahalı bu daha iyi diyerek bonzaiye düşen bir yolculuk başlıyor.

her şey basit bir biranın alım gücü ile alakalı.

dedesi erik çalanın torununun dişleri kamaşır.

bir kelebek doğru yerdeyse hortum da yaratır.
1 /