sakal erkeğin makyajıdır

2 /
küçükharfleyazılanherşeyyanlıştır küçükharfleyazılanherşeyyanlıştır
olayı tamamen, kozmetik yönü ve etkilerinden azade, içerik olarak ele alan biri olarak söylemek isterim ki; maquillage yani boyayla falan görüntü değiştirme manasındaki fransızca sözcükten gelen makyaj, tamamen erkeğin özünden olan bir şey için nasıl kullanılır bilmem. hadi diyelim teşbih falan yaptınız yine bir ortak özellik olması gerekir ki yok. make up tan yürüsek o da yapmacıklık gibi bir şey, ordan da olmuyor.
ne bileyim şey gibi bu, saçın ve burnun senin makyajın. aynı saçmalık.
kızıl kurt kızıl kurt
makyaj insanın yüzüne çeşitli kimyasallarla sonradan yapılan, yapay bir aksesuardır.

sakal ise erkeklerin yaratılışında var olan standart donanımıdır, herkesin sakal kesim modeli, şekli farklı olduğu için de bir adamın kişilik analizi hakkında derin ipuçları vermektedir. erkeklere sakalını zorla kestirtip tek tipe çeviren tüm kamu kurumlarına ve kurumsal firmalara da kafam girsin. allahtan şubede değil kontrol şefliğindeyim de ''sakallar kesilecek arkadaşlar yakışıyor mu devletin adamına'' gibi muhabbetler duymuyor, saçımı sakalımı rahatça uzatıyorum.
en tipsiz ördek yavrusu en tipsiz ördek yavrusu
sakal erkekte çirkin yüz hatlarını kapatırken( çökük yanak, sivri çene, uzun burun vs) makyaj ise kadınlarda güzel yüz hatlarını daha belirgin hale getiriyor(gözler, dudaklar, kaşlar). sonuç olarak erkeği sakalsız, kadını makyajsız görmeden yakışıklı ya da güzel olduğuna karar vermek yanıltıcı olabilir.
azwepsa azwepsa
günümüzde şöyle bir sorun var; oğlanlar erkek olamıyor. büyüyemiyorler bir türlü. anneler oğullarını gerçek hayata yetiştiremiyorlar. bu yetmez gibi kadın hakları ve eşcinsel hakları konusu iyice sulandırılıp cinsel kimlik kargaşalarına yol açıldı. ikisi bir araya gelince erkekler erkek rollerinden geri adımlar attılar ve boşluklar da kadınlar tarafından dolduruldu.

bugün erkekler daha az erkeksi ve çocuksu. yetişkin bir erkek olmaları gerektiği bir dönemde olduklarını seziyorlar. kadınların da kazandıkları haklı roller dışında edindikleri lüzumsuz rollerden bunalarak karşılarında gerçek bir erkek talep ettiklerinin de farkındalar. bir beklenti var.

30 yaşında bir oğlan çocuğu kısa sürede üzerindeki 30 yıllık çocuksu birikimi atıp kendini gemşnenlikten sıyıramıyor. bu nedenle de "makyaj" yapıyor. sakal, 20 yaş üstü oğlan çocuklarının ve feminen erkeklerin makyajı olmuş durumda. sakalı salıyor, makyajı yapıyor ve fotoğraflarda erkeksi görünüyor.
pure life pure life
kılda keramet olsa götte çıkmazdı desek oluyor mu şimdi buraya?

muhteşem yüzyıl denen harem odaklı osmanlı dizisinin başladığı güne lanet olsun.etrafta sakalsız adam bırakmadılar.

üstüne bi de bizden olan türbanla, sarıkla, cübbeyle de işe gelebilsin diye kıyafet serbestisi diye bişey çıkarıp tüm kamu çalışanlarına sakallı olabilme özgürlüğü sağlanarak tüyü de diktiler.. oh mis!
2 /