salına salına sinsice

1 /
zibidigibi zibidigibi
sabahtan akşama kadar bu şarkıyı dinliyorum bu ara, artık öyle bi hale geldim ki, şarkınn nakarat kısmında (özellikle sonlara doğru ) tarkan bi ara gaza gelip öyle bi belindeki kemer olayım diyor ki hüzünleniyorum anasını satayım aksjdhaksda. aslında hüzünle alakası yok şarkının ama demek sabah akşam dinleyince insana farklı duygular yaşatıyor bu şarkı. anlamadım nasıl iştir arkadaş ya. süper süper süper şarkı, on bin milyon yıl sonra sevdirdi yine kendini. cağnım benim.

o kadar güzel şarkı ki klipteki kızın meme uçlarından bahsetmiyorum bile. gerek yok çünkü.
kim bukim kim bukim
sen başa bela dilber
her derde deva esmer
salına salına sinsice
girdin kanıma gizlice

sırf şu kısmını biri bana söylesin diye saçlarımı siyaha boyatıp, solaryuma girebilirim. o kadar iddialıyım. insanı bu kadar baştan çıkaran bi şarkı yok. cidden yok.

(bkz:
)
2008 2008
tarkan'ın ölürüm sana albümünde yer alan, muhteşem hit şarkısıdır. o dönemde rusların tarkan hayranı olmasını büyük ölçüde artıran parça, 1998 yılının mart ayında yayınlanan göz alıcı ve uzay dekorlarının kullanıldığı klibiyle, şımarık şarkısından sonra, ölürüm sana albümünün dünyadaki satış başarısındaki en büyük hitlerinden olan parça yayımlanan muhteşem klibiyle hem yabancı hemde türk hayranlarının hafızalarında büyük yer edinmiştir.
stetoskopla yeri dinleyen insan stetoskopla yeri dinleyen insan
tarkan'ın efsane şarkılarından biridir. klibini hayrettin kısa film olarak bir kısmını düzenlemiş ve kullanmaktadır.
ayrıca eskiden rtük bu kadar örümcek beyinli değilmiş göze hitap eden kliplere yasak göndermiyormuş.
sana sevgilim demeyi isterdim sana sevgilim demeyi isterdim
belindeki kemer olayım
saçındaki toka olayım
ez geç yürüdüğün yollar olayım ...

yani bu şarkı aslında yolda laf atan bi grup serserinin ağzından çıkmış gibi. ama bunu bi adam, sadece bi kadına söyleyince tatlı oluyor işte. epey güzel şarkı bu. heğmm.
anemon anemon
eskimeyen, en güzel tarkan parçalarından. amma velakin klibin "belindeki kemer olayım" kısmında, tarkan'ın belindeki ve şarkının da sponsoru olan loft marka kemere zoom yapma gibi ucubik hareketler de mevcuttu. ulan kaç yıl olmuş nasıl zamk gibi yapıştıysa zihnimden atamıyorum amk.
tsikitishvili tsikitishvili
tarkan'ın yerinde olsam bu klipteki saçımı hiç bozmaz o şekilde efsane olurdum. nazan öncel'le çalışırken justin bieber gibi saçını öne düşürmüştü. gerçi justin o ara emeklemiyodur bile, ilhan mansız gibi diyelim. sonra bir ara justin timberlake'e benzetti o da tutmadı. başkası olma kendin ol be tarkan.

tanım: 1998 yılının en güzel şarkısı.
1 /