samistal yaylası

ayıplı mal ayıplı mal
kackar

samistal yaylasinun
neden erimez kari
sevdumda alamadum
böyle durdun ya hani

yüksek dağlarun kari
erimeden akarmi
ben yürekten yanmişum
ateş beni yakarmi

çamlı hemşin deresi
pazar hemşin deresi
gene öyle akarmi
akşamdan doğan aya
nazli yarim bakarmı

böyle bi güzellik böyle bi türkü söyletir adama


oriyon oriyon
hayatımda dinlediğim en güzel şarkılardan bir tanesi. bunu tüm yaşamını metal müziğe adamış bir genç olarak söylüyorum, çok güzel amına koyim. yaşar kurt olanı elbbete.

yerçekimli karanfil yerçekimli karanfil
karadeniz e kalan projesi kapsamında yaşar kurt söylemiş. böyle etnikli, yorumlamalı, kilim desenli, ölü birilerini anmalı projeciliğe bayıldığımız için yaşar kurt yorumu süper geliyor tabii. oysaki berbat söylemiş resmen. içim acıdı yemin ediyorum çünkü ben bu türküyü çok severim. "abi süper ya" diye yorumlar okudukça hepten üzülüyorum.
çingene kanunları çingene kanunları
samistal denilince herkesin aklına aynı müzik geliyor herhalde.

yaşar kurt'un, güzelliğine güzellik kattığı yayla. ben de farklı bir video ile vurgu yapayım. 4 dakikalığına karadeniz olalım.


emilia emilia
allah aşkına yok mu tulum dedirten parça. yaşar kurt'un güzelliği bambaşka tabii de, rakı benden diyorum yahu. gel otur yamacıma. ben çok güzel rakı demlerim.
nickini unutan kız nickini unutan kız
peş peşe sigara yaktıran türküdür. bir karadenizli olarak zaten her zaman karadeniz türküleri, şarkıları ayrı bir yere sahip gönlümde, kulağımda. ama bunu dinlerken perperişan oluyorum resmen dayak yiyorum.

"ben yürekten yanmişum, yüreğumdan yanmişum, ateş beni yakar mi ateş beni yakar mi ?"

bu arada ilk kıtanın son cümlesi ''böyledur dunya hali" bu cümleyi "böyle durdun ya hani" diye anlayan arkadaş hay çok yaşa sen. çok güldürdün beni.