sandal

camsap camsap
birsen tezerin de çok güzel yorumladığı, acemşiran bir eserdir

gönlüm düşüyor çırpınarak gizli kemende
kız sandalı kalbim gibi oynatma dümende
ram oldu deniz kollarıma aşk ile ben de
gel sandalı kalbim gibi oynatma dümende

oynak sesinin aksine can verdi uzaklar
her kuytu bugün kahkahanın yadını saklar
hülyalı nefesler beni onlar yakacaklar
oynatma güzel sandalı oynatma dümende


doctore doctore
mezeleri müthiş olan bır bozcaada balıkçısı. ege karması ve peynir köftesi mutlaka denenmeli. ama her mezesi ayrı guzel. balik yemezseniz makul bır fiyata kalabilirsiniz. bir hafta onceden yer ayırtmaniz tavsiye olunur.
harley davutoğlu harley davutoğlu
youtube videosu altında murat kara ve tüzel kişi isimli kullanıcıların muhabbetinin dikkat çektiği kaan boşnak isimli solistin eski grubuna ait şarkı.

olaylar murat kara'nın 5 ay önce "anneme boşnak böregi tarifı bakıyodum ben amk ne ara buraya geldim ? neyse iyiki gelmişim." şeklindeki yorumuna tüzel kişi'nin " gomdun mu bosnak boregini bari" diye sormasıyla başlıyor.

bir ara murat kara'nın eski incicilerden olduğunu anladığımız diyaloglarda bir ara tuzel kişi'nin yıldız tilbe gibi davranması sonucu şaşkınlık yaşasak da kendi halinde bir öğrenci olduğunu ve murat kara'nın pazar günü saat 2'de taksim'de buluşma teklifini başka bir pazar günü olması şartıyla kabul ettiğini öğreniyoruz.

sonrasında yaz okuluna kalmış olan ve ziyadesiyle boş bir kişilik olduğunu belirten tüzel kişilik'in gelmeyişi boşnak böreği dükkanı açma hayalleriyle unutulup gidiyor.

yorumlara katılan başka kişilere de açık oldukları belirtilen yazışmalar, kullanıcı adı gibi müptezel biri olduğu belli olan müptezel samet'in "bende boşnak sakosu arıyordum nereye geldim daha demin evdeydim fenalık geçiriyorum beni eve götürün lan" muhabbetiyle tükenme noktasına gelmiş "ben de öyle keşfettim ve bence birbirimizin kaderi olabiliriz biz <3" şeklinde cevap yazan erol egemenko'nun yorumuyla nihayete ermiş.

onlar çıkmış kerevetine ben de burada özetledim. en az tüzel kişilik kadar boş beleşmişim.


harley davutoğlu harley davutoğlu
birisine söylemek istediğiniz şeyler olup da "gerçi burada söylenmişi var" şeklinde bir şarkıda bulmanız biraz değişik bir duygu. ama güzel.

kaçmışsın, gitmişsin buradan çünkü
bıkmışsın her şeyden

hepimizden

kaçmışsın, gitmişsin buradan çünkü
çok bıkmışsın bizden

ikimizden

...

yoldan çıktım geldim
kuyulara düştüm kendim.

ha bir de birisine değil de şarkının size söylemesi var bazı şeyleri o da değişik. ama güzel.