sarge

alametifarika alametifarika
"the cars" isimli animasyon filmindeki cip karakterin adıdır.

mattel'in piyasaya sürdüğü, "sarge" karakterinin oyuncağı, içinde fazla miktarda kurşun bulunması nedeniyle toplatılmıştır.

elinde bu oyuncaktan bulunan aileler 0 212 337 65 50 nolu telefona başvurduklarında, 30 gün içinde, zehirli oyuncağı mattelin gönderdiği kuryeye verip, the cars'ın başka bir oyuncağını alabilirler.

ek bilgi olarak; üretici çin firmasının patronu intihar etmiştir. (bkz. radikal )
mechanism mechanism
bir süre engelliydi bende. engelli listeme bi baktım bi kaç kişiyi çıkardım bu arkadaşı da çıkarmıştım ama tekrar listeye almam gerekiyor sanırım çünkü bu kadar tutarsız yazan 2-3 tane troll tanıdım aklı başında birinin böyle tutarsız yazmasını anlamıyorum.

bi başlığa bakıyorum "gelsin benimkinin başına otursun" gibi bişey yazarken (azgın bir oğlak erkeğiyim gibi bişeydi ama daha başka girilerinde daha kötülerini de gördüm), diğer girisinde ayet paylaşıyor. anlamıyorum, anlayamıyorum.

neyse ben engelleyip geçiyorum.
prometheus maximus prometheus maximus
küfür etsen yazarlara ayıp, etmesen için soğumaz. insan olmanın erdemlerinin yanında, insanlığın dibinin de olduğunun en bariz örneği kişiler vardır. bu kişiler her hareketinde, her konuşmasında, her yazdığında sizlerde insan olmaktan ötürü bir çeşit utanma duygusu uyandırır. işte o duyguyu bana en yoğun yaşatan yazardır kendileri.

iyinin de zıttı vardır güzelin de. her şeyin karşıt olduğu bir şeyler vardır bu yeryüzünde. iyinin ve güzelin karşıtlığını anımsatıyor bana bu şahıs. kişisel olarak tanımam etmem lakin sosyal medya bazen kişilerin en rezil durumlarının aynası olabiliyor. öyle bir şey işte.

edit: topu topu iki takipçim var. kim eksiledi lan bunu?