satın alma

seyyar satıcı seyyar satıcı
(bkz: purchasing department)

teknik ve hammadde satın alma diye bölünebilir.

tenik satınalma hammadde haricindeki tüm malzemelerin tedarik edilme sürecini planlar.

hammadde satınalma ise adında da anlaşılabileceği gibi üretimin devamına yönelik satın almaları yapar. mrp sürecinin tatbik ve planmasını yürütür.

sap bu departmanın iş yükünü azaltmıştır.
andreas andreas
aslen bitişik bir kelime olan satınalma, işletme mezunları ve endüstri mühendislerinin ekmek kapısıdır. bir işletmenin, en günah keçisi, en fazla efor harcayan, üretimde yaşanan her türlü problemde ilk hesap sorulan ve kendini savunmak durumunda olan işletmenin en günah keçisi bölümdür.
olea olea
genel olarak şirket menfaatlerini düşünen ve pazarlıkçı yapıları ile piyasayı kıran tipler olmaları beklenirken bizim şirkettekiler üzerine para vermeye çabalıyor ne yazık ki
bi adam bi adam
benim süt içebilmek için iki kez inek satın alma tercihim yüzünden temelde bir satın almacı olduğum gerçeği üzerinden gidersek, insan olarak benim departmanıma verilen isimdir.

boşanma davaları içinde davacı olarak geçiyorum kayıtlara (smiley)
ös ös
bazı şirketlerde hala beylik yöntemlerle yapılan ancak sanılanın aksine fazlasıyla analiz ve strateji gerektirendir
mirvcrizs mirvcrizs
şuanda çalıştığım pozisyon. ve burda giri yazıyorum. siz düşünün. tabii bu sektörden sektöre değişiyor. 6 senenin vermiş olduğu rahatlık var nede olsa.
çikilops vol 2 canım benim çikilops vol 2 canım benim
şirketin en şamar oğlu departmanıdır. ürün geç gelir, top sizde olur, kalite problemleri olur tepenize binerler, hele otomotiv sektöründe çalışıyorsanız her şey acil olur, tedarikçileri de kendinizi de stresten bitirirsiniz.

not:otomotiv sektöründe çalışan dertli bir satınalmacı.