schwarzkopf

1 /
anosias anosias
dünyaca ünlü bir marka olmakla birlikte, türkiye de henkelin kozmetik ortağıdır. ürünleri "schwarzkopf & henkel" adı altında piyasaya sürülmektedir.
nightwish nightwish
amblemi profilden görüntülenmiş siyah bir kafa olan, ürünleri oldukça kaliteli bir kimya kuruluşu. ayrıca son dönemde çıkardığı saç ürünleri ile gözdemiz olmuştur. pantene halt yesindir bu şampuanlar yanında.
bohemian bohemian
11-15 yaş arası seviyesiz esprilere malzeme olabilecek bir kelimedir.

yeni yeni birkaç kelime almanca öğrenmekte olan kahramanımız**, bu kelimenin schwanzkopf* ile olan benzerliğini keşfettiğinde 13 yaşında idi. bu derin bilginin oluşturacağı komikliğin tam gediğine oturtulmuş halini sunabileceği anı beklemek suretiyle uzun süre içinde tuttu. evet, kesinlikle beklemeliydi. böyle bir keşif salak bir zamanlama yüzünden heba olmamalıydı. esprinin ruhunu özümsemiş, anlayabilecek insanlara ihtiyacı vardı. sonunda bu sabır ve çile günleri meyvesını verdi. tanıştığı birkaç almanla muhabbeti ilerletmeye başlamıştı. artık tokat+pandik kombinasyonunu rahatlıkla uygulayabileceği bir samimiyet vardı aralarında. alman arkadaşlardan birinin çantasındaki "schwarzkopf"u gördüğü anda bir şekilde espriyi patlattı. bunun üzerine beyninde bir süre olayı tartan, üzerinde birkaç makale yazacak kadar bilgi derleme operasyonu falan yaptıktan sonra olayın farkına varan alman genç düşündüğü sürenin yaklaşık 2 katı müddet kahkaha attı. bu nasıl daha önce aklına gelmemişti? karşısındaki kıçıkırık türk ona kendi anadilinde espri yapmıştı. kahramanımız gururlu idi. çok zekice davranıp tam zamanında çıkarmıştı lafı. eheheh.

kahramanımız kendi kendine fark etmiş olduğu bu muntazam benzerliği birkaç yıl daha ortamlarda prim yapma kozu olarak kullanmaya çalıştı. ancak 14-15 yaşındaki kızlarda baş gösteren "ıyk, sabık, abaza, iğrenç" hastalığı yüzünden kariyerini genç yaşında noktaladı. şimdi ajdar anık tabanlı kötü espri ekolünün gururlu bir temsilcisi.
1 /