sega mega drive 2

lightblue lightblue
atari salonlarında gördüğümüz oyunların emülasyonlarını ilk oynadığımız platformdur. satın aldıktan sonra eve yürüyerek dönmüştüm bu aleti, zira cebimdeki tüm paraya malolmuştu.
therion therion
16 bitlik video oyun konsolu. zamanında piyasada kalitesi ve oyun çeşitliliğiyle sağlam bir yer bulmuştu. oyunları kocaman kocaman kutular içinde satılırdı. hatta türkiye'de sega yetkili satıcıları vardı o dönemler. ne güzeldi... bu tükanların kapısında sega logosu filan olurdu. tey gidi günler tey... sonic, shadow dancer, shinobi gibi efsanevi oyunlara ev sahipliği yapmış bir platformdu. ayrıca konami'nin international superstar soccer'ı (iss pro deluxe) da şahanedir bu konsolda. o dönemlerde ondan iyisi yoktu. konami ezelden beri futbol olayının gralı anlayacağınız. 11 saat aralıksız oynayıp dünya kupasını aldığımı bilirim. o zamanlarda da deliymişim. evet.

sonradan bu aletle bütünleşen bir cd okuyucu da çıkarılmıştı. onun da alete tek kattığı şey daha yüksek boyutlarda oyunlardı. 5 mb'lik sonic yerine herhalde taş çatlasa 15-20 mb oyun yapmışlardır. zaten bu cd okuyan aparat olayı da sega'nın elinde patlayan fikirlerdendi. kendi kendini yidin bitirdin sega be. dreamcast'in de güzel konsoldu halbuse.
bassmania bassmania
zamanında arkadaşla ortaklaşa aldığımız konsol.grafikleri snes ile hemen hemen aynıdır.mortal kombat 3 ultimate ile parmaklarımıza sular toplatmış, gecemizi gündüzümüzü şaşırtmıştır.
ceyyar kermit ceyyar kermit
efsane bir konsoldur kendisi. ancak kendisine kavuşmam kolay olmamıştır. 4. sınıfta ilk aterimi aldığımdan ailemden para çıkmamıştır sega'ya, "ne farkı var?" diyerekten. oysa çok farkı vardı. orta 1'de bayram harçlıklarımı biriktirmiş ve 12 milyon tl'ye (hiç unutmam) bir adet edinmişimtim. en çok international superstar soccer, ultimate mortal kombat 3 oyunlarını oynamışımdır herhalde. hala o alet evin bir köşesinde durur, arada bir nostalji amaçlı açılır.
cadillac and dinosaurs cadillac and dinosaurs
ilkokul yıllarımda hayatımın büyük bir bölümünü oluşturan konsol. seganın en başarılı ürünüdür 30 milyona yakın satmıştır. cd ve 32 bit dönüştürücü eklentileri (mega cd ve 32x) vardır. en başarılı oyunları mk3 ve sonic'tir. playstatiton'ın çıkmasıyla yalan olmuştur. sega ps'ye rakip saturn ve daha sonra dreamcast modelini piyasaya sürmüş ama başarılı olamamıştır. her konsol koleksiyoncusunun tozlu raflarında bulunması gereken cihazdır.
fatık fatık
zamanın play stationına eşdeğerdir. diğer dandik atarilerin kasetleri 8 bit iken seganınki 16 bittir. görüntü kalitesi süperdir. tek kötü özelliği küçük yerlerde kasetlerinin pek bulunmaması ve bulunan yerlerde de çok pahalı olmasıdır. en kalite oyunu tartışmasız mortal kombat 3 ultimatedir. fatality,brutality,animality ve komiklikleri ile tam bir şaheserdir. sega sahibi olmak arkadaşlar arasında gurur kaynağıdır sürekli hadi size gidek de sega oynuyalım lan şeklinde tacizlere maruz kalırsınız.
sega sahibi olmak bir ayrıcalıktı uzun lafın kısası
tektasakaldimyine tektasakaldimyine
yıllarca rf sini arayıp (şu segadan çıkan uzantıyı tüplü televizyona uygun hale getirmek için gerekli olan zımbırtı) bulamamıştım, aramaktan vazgeçmemin üstünden yıllar geçtikten sonra izmir çankaya'da ne sattığı belli olmayan bir elektronikçide dükkanın alelade bir köşesinde tozlar içinde görünce sevinçten kafamı dükkanın duvarına sürtmüştüm istemsizce.
haala oynuyorum ama yeni oyun bulamıyorum bu sefer de.
asılcazgırkedi asılcazgırkedi
alabilenlerin "ne kadar zengindir lan bunlar."şeklinde sözlerle karşılaştığı,şahsen param yetmediği için game star versiyonunu alabildiğim doksanların en güzel dönemlerinden birini yaşamamı sağlayan konsol.
jitemci astsubay jitemci astsubay
bir sürü eklentisi olan bir konsoldu. ayrıyeten cd ve 32x eklenti donanımlarını alarak bazı büyük boyutlu oyunları falan oynayabiliyordunuz. amerika'da bir şirket tekrar çıkarmaya hazırlanıyor bu konsolu. içine ufak bir linux kart koyup emüle edenlerden bahsetmiyorum. ciddi ciddi tekrar üretime geçecek adamlar. bakalım tutacak mı?

https://www.doksanlar.xyz/sega-mega-drive/