selfie çekerken hulusi akar a yakalanan asker

1 /
valiz süren alkollü adam valiz süren alkollü adam
bana "ulan millet ne askerlik yapıyor" dedirten olaydır.

sene 2014, keşan'daki birliğe yeni katılmıştım. her yer sidik kokuyor, kısa dönem olduğumu duyanlar "geçmiş olsun" diyor. ilk önce korkutma operasyonu zannettim ama hiç de öyle değilmiş. uzun dönemler yeni gelenlerin emdiği sütü burunlarından getirmek için her şeyi yaptı. poşet dediler he dedim geçtim, sigara istediler he dedim geçtim. en sonunda yatak parası ayak bastı parası isteyip üzerine bir de saatimi gasp etmeye çalıştıklarında yeter lan deyip kavgaya tutuştum. hiç dayak yemeyip bir iğne bile vermeyince geri vites yaptılar. ben de saf saf bu defter burada kapanır zannettim. ama gelin görün ki hiç öyle olmadı. gece ızdırap oldular. sırf orospu çocukluğu yapmak için gözlüğümü bile çalmaya çalıştılar. 1 gece kavga 2 gece kavga olunca baktım işler sarpa sarıyor; "askerde bir şeye ihtiyacın olursa ara beni" diyen bir tanıdığı aradım. "sen git koğuşuna kimseyle dalaşma, kimseye bir şey söyleme, o iş bende" dedi. ben de uyumaya çalıştım. sabah 5 gibi bam kapı kırılırcasına açıldı, karanlıktan rütbesini görmediğim bir üst rütbeli "kim lan vsaa" dedi, kalktım tekmil verdim. "tamam sen geç kardeşim" dedi. geri kalan herkesi tek sıra yaptı halı sahaya kilitledi. beni de askeri araca bindirip komutanlık binasındaki santral odasına kilitledi. bir tane uzman çavuş geldi aç mısın dedi, evet dedim. ben yemiyorsam sen de yemeyeceksin dedi. mecburen emredersiniz dedim. oturduğum sandalyede bir ara uyuklamışım. geldi uyandırdı, "senin yüzünden ben de uyumuyorum lan. sen uyuyorsun!" diye bağırdı. sabah 9 a kadar aç susuz zorla uyanık kalarak geçti.

sonra 3 tane albay geldi, bahçeye çıkarttılar. bir masaya oturdular, ben ise ayaktayım hazır olda. sorguya çekiyorlar. 1.5 saatlik dilimin sonunda biraz tansiyonum düşer gibi oldu, biraz da bacağım uyuştu, bunlar birbirlerine bakarken 2 parmağımı önümdeki sandalyeye dayayıp, uyuşan bacağımı havaya kaldırdım. kaldırmaz olsaydım! albay "doğru düzgün dur lan! senin bacağını götüne sokarım, topal gezersin!" diye bağırdı.

ben üç beş uyuşturucu müptelasının yüzünden hiç suçum yokken bacağımın götüme sokulmasıyla tehdit edilirken, bu adam kışlada hem telefon kullanıyor hem de gmk ile selfie çekiyor üzerine bir de yakalanıyor. lan bari onu da telefonu titreşime alıp yanlamasına sokmakla tehdit etseydiniz? bir gücünüz işinde gücünde adama mı yetiyor?
avangard jazz avangard jazz
nasıl bir cesaret, rahatlık, genişlik lan o. önündeki adam genelkurmay başkanı amk.

bu memleketin çivisi çıkmamış, bulunduğu yeri terk edip gitmiş.

edit: o anda kameralar olmasa hulusi akar'ın çok daha farklı tepki vereceğini inceden hissedenler var mı ?
bitli piyade bitli piyade
(bkz: seni tanımak istiyorum yiğidim)
saf bir duyguyla yaptığını düşünüyorum. adam hazır orada hayatında televizyonda görebileceği kişilerle aynı ortamdayken bir anı olarak saklamak istemiş. ama askersin lan sen. tam önünde askeriyenin en üst rütbesi var amk bütün galaksi adamın omzunda. yanında da cumhurbaşkanı. elin kolun bi düzgün dursun. benim yakından gördüğüm en yüksek rütbeli tümgeneraldi. onu da gördüğümüzde nefes alazmadık.
sonuç olarak nereden baksan ahmakça bir hareket.
ersan kuneri ersan kuneri
gördüğüm üzere taş taşları bizim 2 yıldız bölükçü kadar olmayan 1 arkadaş bu hulus.

zira karakolu orgeneral gelcek diye yapılan hazırlık temizlik vs bölükçü izinden dönerken yapılan hazırlık temizlik yanında fasaryaydı. demek ki bizim karakola bu gelecek olsa, neyse kötü kötü şeyler canlanıyor.

bize gelen or kimdi ya bu muydu yoksa...
maça tangasını vuran adam maça tangasını vuran adam
"niye yapıyorsun" diyenler olmuş askere.
yolda sikik bir şarkıcı, türkücü, hatta yutubır görünce fotoğraf çektirmek için sıraya giren bir milletiz lan biz.
özünüzü ne ara unuttunuz aq.
biz tv'ye çıkan biri görünce *mı götü dağıtıyoruz, bilmiyormuş gibi burda göt kesiyorsunuz.

çeker tabi adam. bi milyon tane ünlü gelmiş. polat alemdar gelmiş, tatlıses lahmacun gelmiş, koskoca asrın lideri gelmiş.
adam onu yollicak eşe dosta, ordan prim yapıcak. bütün sülale ondan bahsedecek.

orda bence fotoğrafçı askere seslenip "şu selfi çekmeyi bırak da bi fotonuzu çekeyim" demiş. bir nevi g.k. başkanına şikayet yani. fotocu piç. asker normal.
çok uzakta öyle bir yer var çok uzakta öyle bir yer var
tam askerlik yapılacak zamanmış. herkes enseye tokat göte parmak takılıyor. erken yaptık...

başka bir yandan da ordunun içler acısı halini gözler önüne seriyor bu. normalde herhangi bir ziyaret yapılacağı zaman asker dengesiz bir hareket yapmasın diye göz önünden uzaklaştırılır, sadece yetkili sınay ve astsubaylar karşılamayı yapar çakı gibi ilgilenirlerdi. bu laubali hareketleri son zamandır hep görüyorum. generallerin bir bölük komutanı astsubay kadar etkileri yok ordu üzerinde. demek ki fetöcülerin yanında aydın ve disiplinli subay/ astsubayları da ihraç etmişler.

hatırlayın, rabia, işareti kurt işareti yapan askerler vardı geçen aylarda. polis bunları rahat rahat yapardı ama asker yapamazdı.

bi de geçen haftayı hatırlayın, sınır karakolunu denetlemeye giden cemaat hocasını.

ordu bitmiş.
cerrato cerrato
biz askerken telefon yakalatan bir hafta disco cezası alırdı , adam genelkurmay başkanının arkasında selfie çekiyor..
vay arkadaş ya...
genelkurmay başkanının olduğu ortamda asker ip gibi olur be..
hulusi paşa...hulusi paşa..
1 /