semih yalçın

3 numara 3 numara
mhp genel başkan aday adaylarının mhp'ye açtığı davayı 'utanç vesikası' olarak nitelemiş siyasetçi. mhp'yi yıpratma ve kayyuma devretme amaçlanıyormuş bu dava ile ona göre. yazılı açıklama yapmış bahçeli gibi.

aslında o değil de genel başkan değiştirmek gibi siyasi partilerin başına gelmesi normal olaylardan biri amaçlanıyor. bahçeli kendi seçtiği delegelerden 500 küsur tanesi başkan değiştirmeye yeşil ışık yakarken artık o koltukta oturmaması gerektiğini, demokratik prensiplerle koltuğu bırakması lazım geldiğini görmek istemiyor. semih yalçın bey de tabii ki bahçeli bu görüşteyken koltuğunu sağlama almak için böyle açıklamalar yapmaya mecbur.

semih bey 7 haziran seçimlerinden sonra hdp'nin oturduğu kısmı kastederek 'meclisin o bölümünü flu görüyoruz' demişti hatırlarsanız. 1 kasım seçimlerinden sonra aynı sıralara mhp oturmak zorunda kaldığında bir muhasebe yaptı mı acaba?

mhp'nin kan değişimine ihtiyaç duyduğu gün gibi ortada. ülkedeki seçmen profili düşünüldüğünde madem iktidarın değişmesini istiyorsunuz, güçlü ve tercih edilebilir bir sağ partinin olması gerektiği de öyle. bunu akp'nin içinden yaşanacak kopmaların yapması beklenmeyecekse mhp'nin yapması gerektiği de açık. mhp'nin silkinmesi gerekiyor. zira akp güneydoğu'daki ortamdan dolayı hem hdp'nin hem de mhp'nin oylarını ustaca topluyor.
laleli esnafı laleli esnafı
"tayyip erdoğan'ı vatana ihanetten yargılayacağız" dedikten sonra 2019'daki başkanlık seçiminde akp ile beraber yürüyecek olan bu şahıs şimdi de "chp ,marksizmin kirli sularına savrulmuştur" demiş.

aynı dönüş hızıyla devam ederse muhtemelen 2021'de troçkist bakışıyla altıncı enternasyonel kurucularından olacaktır.
ofansif sol bek ofansif sol bek
ya cahil, ya da başkalarını da cahil sanıyor. chp marksizmin sularında yüzüyormuş. bak sen! ulan chp ne zaman proleterya diktatörlüğünü savundu ki marksizmin sularına girmiş oluyor? bir de marksizmi ağzına besmeleyle alması gerekirken ettiği laflara bak. bu adam ki, dün söylediği lafları bugün yutan, bir dediği öbürünü tutmayan, bir ana avrat sövmediği kaldığı erdoğan'a ve saray'a yancı olan birisi. millet açlıktan, fakirlikten tbmm'nin önünde kendini yakıyor, muhalefet partisi milletvekili olarak bu herifin derdine bak. çok daha ağır şeyler de yazardım ya, bu herife tazminat ödeyecek kadar zengin değilim.
ofansif sol bek ofansif sol bekyılmaz güney bu herifi görseydi zavallılar filminin senaryosunu baştan yazar, ana karakterin ismini abuzer değil, semih yapardı her halde.