serj sarkisyan

chixculub chixculub
26 mart 2007 den beri ermenistan'ın başbakanlığını yapan eski ermenistan savunma bakanı ve karabağ işgali sırasında yapılan savaşların çoğunun planlayıcısı politikacı. kendisi ermenistan'ın 15. başbakanıdır ve kendisi için ileride yapılabilecek bir cumhurbaşkanlığı seçiminde en büyük adaylardan biri olacağı söyleniyor.
paleface paleface
ermenistan cumhurbaşkanı.

bir diğer anlatımla, türkiye cumhuriyeti'ni dize getiren adam. "maça gelmem haaa!" restini çekip, her türlü tavizi alan adam.

son yaptığı açıklamada "türkiye ile ön koşul olmaksızın ablukanın kaldırılması konusunda anlaşma sağladık" demiştir.

yani soykırım iddiaları aynen devam edecek, türkiye'nin toprak bütünlüğünü sorgulayan anayasa maddeleri aynen duracak, dağlık karabağ işgali sürecek vs. vs.

burada bizimkilere çok ünlü bir soruyu sormak farzdır; ne anladık biz bu yatıştan?

pro-aktif dış politika anlayışı, "komşularla sıfır sorun" politikası, bizim her türlü tezimizden vazgeçip, komşuların iddialarını katıksız kabul etmek midir?

dahası, bizim ermenistan'a ne çeşit bir ihtiyacımız vardır?

bir kez daha ne anladık? obama babamız emretti yaptık yani neymiş, dış politika başarısı abd başkanının karşısında ayak ayak üstüne atmakla olmuyormuş.

kapalı kapılar ardında kafanla ayakların arasında 90 derecelik açı oluştuktan sonra, kameralar önünde ayak ayak üstüne atsan ne, atmasan ne?
wondrous wondrous
bir ermeni öğrenci de çıkıp sarkisyan'a, mistır prezidant demiyor, dünyada kimsenin umrunda olmayan sovyet artığı bir devletin başında olmaktan başka bir fonksiyonunuz yok, karabağ diye birkaç kilometrelik alan için etrafta dalaşmadığımız adam da kalmadı, türk malı çikolatamız pisküvitimiz bile gürcistan üzerinden geliyor. hiçbir öğrenci oradan çıkıp, ermeni respublikasının sayın prezidantı ben ve arkadaşlarım en kısa sürede popülistlikten vakit bulup şuradan şuraya ilerletemediğiniz bu yarrak gibi memleketten fıymanın yolunu arıyoruz, ağrı dağını artık başkasına aldırırsınız, bence çenenizi azcık kapatın da işinizi yapın demiyor.
kh kh
katıldığı konferasta gençlere "erivan'ı biz aldık ağrıyı da siz alacaksınız" diyen eski komitacı.

edit: hafıza-i beşer işte. erivan değil karabağ olacakmış. olsun yine de o.çocuğudur.
genetic superior cell genetic superior cell
isminden de anlaşılacağı gibi kendisi ermenidir. ismi jimmy floyd hasseilbank olsaydı kimse, isminden de anlaşılacağı gibi kendisi ermeni diyemezdi. ha kimi, eski futbolcu isminden anladığım kadarıyla derdi, kimi de bana dokunmayan yılan bin yıl yasasinci. gençlik duyarsız.

yine verdim veristirdim.
adım zebercet adım zebercet
vladimir putin'in piyonu. piyon bile demek piyona ayıp olur. leş gibi ülkesinden kafasını her çıkardığında sağa sola sataşan, bunu diplomatik bir dille de yapamayan vasıfsız bir insan. bu adam cumhurbaşkanı olduğu müddetçe türk-ermeni ilişkileri zerre ilerlemez.
söylenmedik bir şey kalmasın söylenmedik bir şey kalmasın
osman pamukoğlu bu adamın yanında hulusi kentmen kalır. faşist bir katildir. ve ermenistan hocali katliamı ve onun gibi pek çok katliami yapmış bir adamı devlet başkanı yapmıştır. siyasi tek söylemi sözde ermeni soykirimidir. şüphesiz bu kadar sığ bir politika ermenistan adına talihsizliktir. ancak bu adamın devlet başkanı olması ermenistan halkının kahir eksende sahip olduğu kafa yapısını bizlere göstermekte. bizim halkımızın bu kafaya ulaşması için başta verdiğim ismi dahi başa getirmek yetersiz kalır.
gravity gravity
yani diyor ki benim arkam sağlam. savas ermenistan'dan çıkacaksa irak, afganistan, pakistan, suriye ölsün o zaman. pardon ama hangi orduyla. putin'in derdi büyük şuan panama papers'larla uğraşıyor. bu tavlada yenilmiş ama oynamaya doyamamış tribinden baska bir sey degil.

www.cnnturk.com/dunya/sarkisyan-sicak-savasa-neden-olabilir