serviste uyumak

1 /
bulamadım bulamadım
rulo yapılarak yastık kisvesine büründürülmek için çantada -yaz bile olsa- bir adet ceket taşımak lazım, yoksa bütün gün boyun ağrısıyla uğraşılıyor.
kızınbiri kızınbiri
çok tanıdığınız olmayan bir serviste uyuyosanız, uykunuz da ağırsa, inme vakti geldiğinde kimsenin sizi sallamayıp uyandırmaya bile tenezzül etmemesiyle şekerleme olmaktan çıkıp uzun bir uykuya dönüşmesi işten bile değildir. (bkz: nerden mi biliyorum)
heidi heidi
şoför arkasındaki koltuk seçilir, perde kapatılır, ayaklar öndeki teker çıkıntısına dayanır, yavaşça aşağı doğru kaykılınır, kulağa slow müzik, monta yastık biçimi verilir, çikolatalı bisküvi hayal edilerek uykuya dalınır...
zedt zedt
işe sersem gibi gitmenize neden olsa da daha iyi bir alternatifi olmadığından yapılan eylemdir.güzel bir müzik eşliğinde horlamadan yapılması makbuldür.
hoşgelmiş dördüncü nesil yazar hoşgelmiş dördüncü nesil yazar
kendinize hedef olarak belirlediğiniz günlük uyuma limitine dahil etmediğiniz taktirde daha bi tatlı gelen eylemdir. hele birde servis şoförünüz cimri değilse ve kaloriferi hayvanlar gibi yakıyorsa zaten mayışmamak elde değildir.
dappia dappia
evime bir çabukta giderim direyek binmekte olduğun servisin trafikte saatlerini geçirmesi sonucu, kabullenmiş olduğun eylem. servise binilir uygun pozisyon alınır motor sesi ile birlikte gözler kapanır. bu esnada kafan düşer, boynun ağrır, salyaların akar, ineceğin yeri kaçırayazarsın, uyuduğun için lensin gözünde kurur akabinde uyandığında gözünü açamazsın, havasızlıktan bunalırsın...
thinkpink thinkpink
servis çok dolu olmadığından 3lü koltukta yatıyorsanız, şoförün ani fren yapmasıyla yuvarlanıp pat diye yere düşmeniz sonucu uyanmanıza sebep olabilecek eylem.
fular fular
bozulan elektronik eşyaların kaderi.

- abi noldu ya senin laptop? gelmedi mi hala?
- yok abi ya. mnakoyim 18 gün oldu servise vereli ekranda sorun var dediler, hala orda yatıyo'.
sakura sakura
uzak diyarlarda çalışıyor ve servisi kullanıyorsanız sabahların olmazsa olmazıdır, serviste uyumak. serviste sizi öperek uyandıran biri varsa hele, ehe.
equilibriumm equilibriumm
günün 3 saatten fazlası geçiyor ise serviste servis bir yaşam tarzı haline dönüşür. uyumakta bunların anasıdır. serviste arkadaşlıklar sevgili olma hayalleri hatta bu hayali gerçekleştirenler .. müzik dinlemek bir yerlerde tuvalete koşmak ya da susadığında su için, başın ağrıdığında ağrı kesici için en yakın benzin istasyonu aramak .. dahası bayramlarda kandillerde servis şoförden ve arkadaşlarından gelen msjlara ve aramalara cevap vermek .. hayatın bir parçası olarak başlanan servisin aman dikkat tüm hayatınız olmadan devam etmesi dileği ile ..
thesecret thesecret
iki kısmı vardır. birincisi işe giderken diğeri işten eve gelirken.sabah erken kalkıp servise kahvaltı yapmadan binilir uykulu gözler açılamaz ve o serviste bir güzel uyku çekilir bir saat. gün güzel başlar...

iş çıkışı ise tüm günün verdiği yorgunluk vücuttan dışarı çıkmayı bekler ve o an servisteki o tatlı uykudur.
1 /