sevgilimdir döver de sever de diyen kız

1 /
platonun ütopyası platonun ütopyası


işte bu kızdır.
bunu görüp sessiz kalınsa sessiz kalan birisinin davranışını doğru bulmamız mümkün değil. ama bizim millet de bir değişik. vatandaş neme lazım dememiş müdahale etmiş kız üstünüze vazife olmayan işe karışmayın demiş. polis gelmiş onlara şikayetçi değilim diyerek konuyu kapatmış. bu ülkenin mağduru bile başka.
deliozan deliozan
bok yemenin arapçasını bilen kızdır.
kendi haline bırakmamak lazım bu arkadaşları.
hep kontrol altında tutmalı ki şiddetsiz yaşamın farkına varsınlar. zira yanlış örnek oluyorlar, çünkü şiddetsiz yaşam nedir bilmiyorlar.
mızmızkedi mızmızkedi
kişiliksiz kızdır, çünkü yaşadığı ailede veya çevrede böyle görmüştür, bunu öğrenmiştir. hala birey olamamış böyle düşündükçe de erkeğin gerisinde kalacak , küçük görülecek kızdır.
kehkeşan kehkeşan
dahi anlamındaki de leri ayırabildiği için bugünlük affettim ben bu kızı. ama böyle denyo denyo konuşmaya devam ederse sevgilisinden önce ben döverim, poposuna şaplak atarım haberi olsun. sevgili diye koluna taktığı o mal değneğinden de bir an önce kurtulsun, limon satsın onurlu yaşasın.
doyen isg doyen isg
erkeklerde yanlış bir algı var.

kadına şiddeti, erkek erkeğe bir düello da yenilgi, gibi düşünüyor.

kadın ise bunu hiçbir zaman anlayıp, mütecavizi affetmeyecektir. unutmayacaktır. elinden birşey gelmese de yüreğindeki çizik kalacaktır.

bu nedenle kadın, bu olayı, buraya yazmazdı. çünkü her anımsadığında canı yanar,yüreği kanar
mevsimbaharı mevsimbaharı
nasıl bir anlayışa sahip düşünülmesi gereken kişidir. birinin nişanlın, sevgilin ya da eşin olması sana psikolojik, fiziksel ya da duygusal şiddet uygulamasını makul hale getirmez. neticede partnerlik her koşulda yan yana olmak, eşlik etmek en önemlisi de birbirinin tamamlayıcısı olmak anlamındadır. bu anlamları içeren birinden şiddet görmek ne kötü..
ne bir kadın partnerine şiddet uygulayabilir ne de bir erkek bunu yapabilir. yapıyorsa da zaten yolunu ayırma vakti gelmiştir.
herseysermayeicinsevgilim herseysermayeicinsevgilim
ah şu haberleri görmekten bıktık ama değişen maalesef pek bir şey yok. kadınlar öncelikle şunu bir anlamalı, kadına şiddete karşı herkes aynı kararlılıkta olmak zorunda. kırmızı çizgimiz tüm kadınlar tarafından savunulmalı. birimiz bunu yumuşatarak kabullenirse kazanamayız.
sevginin şiddet içermediğine inanmalı ve kendimizi korumak zorundayız.
üç hürellerin dördüncüsü üç hürellerin dördüncüsü
ilk kazada ön camdan fırlayıp gebereceğini bile bile emniyet kemerini takmadan yola çıkan sürücüden (veya ön koltuktaki yolcudan) bir farkı olmayan kızdır.

niye üzüleyim, niye kıçımı kaldırıp bir şey yapayım böylesi için?
1 /