sevgilimdir döver de sever de diyen kız

platonun ütopyası platonun ütopyası


işte bu kızdır.
bunu görüp sessiz kalınsa sessiz kalan birisinin davranışını doğru bulmamız mümkün değil. ama bizim millet de bir değişik. vatandaş neme lazım dememiş müdahale etmiş kız üstünüze vazife olmayan işe karışmayın demiş. polis gelmiş onlara şikayetçi değilim diyerek konuyu kapatmış. bu ülkenin mağduru bile başka.
deliozan deliozan
bok yemenin arapçasını bilen kızdır.
kendi haline bırakmamak lazım bu arkadaşları.
hep kontrol altında tutmalı ki şiddetsiz yaşamın farkına varsınlar. zira yanlış örnek oluyorlar, çünkü şiddetsiz yaşam nedir bilmiyorlar.
mızmızkedi mızmızkedi
kişiliksiz kızdır, çünkü yaşadığı ailede veya çevrede böyle görmüştür, bunu öğrenmiştir. hala birey olamamış böyle düşündükçe de erkeğin gerisinde kalacak , küçük görülecek kızdır.
doyen isg doyen isg
erkeklerde yanlış bir algı var.

kadına şiddeti, erkek erkeğe bir düello da yenilgi, gibi düşünüyor.

kadın ise bunu hiçbir zaman anlayıp, mütecavizi affetmeyecektir. unutmayacaktır. elinden birşey gelmese de yüreğindeki çizik kalacaktır.

bu nedenle kadın, bu olayı, buraya yazmazdı. çünkü her anımsadığında canı yanar,yüreği kanar
mevsimbaharı mevsimbaharı
nasıl bir anlayışa sahip düşünülmesi gereken kişidir. birinin nişanlın, sevgilin ya da eşin olması sana psikolojik, fiziksel ya da duygusal şiddet uygulamasını makul hale getirmez. neticede partnerlik her koşulda yan yana olmak, eşlik etmek en önemlisi de birbirinin tamamlayıcısı olmak anlamındadır. bu anlamları içeren birinden şiddet görmek ne kötü..
ne bir kadın partnerine şiddet uygulayabilir ne de bir erkek bunu yapabilir. yapıyorsa da zaten yolunu ayırma vakti gelmiştir.
herseysermayeicinsevgilim herseysermayeicinsevgilim
ah şu haberleri görmekten bıktık ama değişen maalesef pek bir şey yok. kadınlar öncelikle şunu bir anlamalı, kadına şiddete karşı herkes aynı kararlılıkta olmak zorunda. kırmızı çizgimiz tüm kadınlar tarafından savunulmalı. birimiz bunu yumuşatarak kabullenirse kazanamayız.
sevginin şiddet içermediğine inanmalı ve kendimizi korumak zorundayız.
üç hürellerin dördüncüsü üç hürellerin dördüncüsü
ilk kazada ön camdan fırlayıp gebereceğini bile bile emniyet kemerini takmadan yola çıkan sürücüden (veya ön koltuktaki yolcudan) bir farkı olmayan kızdır.

niye üzüleyim, niye kıçımı kaldırıp bir şey yapayım böylesi için?
acarabi acarabi
yüzlerce yıldır erkeğe körü körüne itaati olmazsa olmaz karakter yansıması olarak gören kadınlarımızın içler acısı halini göstermiştir.
elleşmeyin, kendi düşen ağlamaz.
tam teşekküllü geveze tam teşekküllü geveze
aslında sevişme hadisesinde sert iyidir diye bir bakış açısı da olabilir ama sertten kasıt dövme, tekmeleme, yumruklama değildir ahah

bir de sokakta görsen de kızı kurtarmaya çalışsan: sana ne be o benim sevgilim der böylesi, işte orda dirseğinin arkasıyla ağzının ortasına çöt diye geçirmeli bir tane, madem dayak seviyorsun bir de bunu ye bak dercesine.