sevgiliye sosyal medya hesap şifrelerini vermek

1 /
emilia emilia
arkadaşlar niye yapıyonuz bunu allasen?
az evvel instagram bildirimi geldi "3 kişi sizi engelledi" diye. ne alaka yahu dedim. öyle herkesin takip etmesine izin vermiyorum, görüşüp/konuştuğum insanlar oluyor genelde bu tip hesaplarda.
neyse biri facebookta online'dı. "muhtemelen haberin yok ama kız arkadaşın tarafından engellenmiş olma ihtimalim üzerine yazıyorum. buradan da sildiğimi bildirmek istedim. aranızda sorun şeyolmasın" dedim. (elbette diğer iletişim yollarından da silme işlemi başarıyla gerçekleştirildi)

tahmin edilen cevap "kusura bakma, sosyal medya hesaplarımı kız arkadaşım kullanıyor."

lan oha.
o nasıl bir tutum? niye yani? (anlatsana biraz..)

neyse asıl komik olanı, engelleyenlerden 2.si. kendisi 2. göbek kuzenimin sevgilisi olur. kuzen.(büyük harflerle) bi' baktım engeli yemişim. bok kabul ederim bi' daha. teyzeme de söyleyeceğim yarın. olmaz olsun öyle gelin.

-ya nys bişi demiorm.

edit: hayatımda ilk defa -bakın ciddi anlamda ilk- kezban denildi. üstelik amk eki ile. üstelik siktir git tamlaması da var.
bir kaç entry incelemesiyle yazar profilinin nasıl olduğu sonucuna vardım.
ben de şuralara bi' bkz kondurup noktalıyorum. zira cümle kurma yetisi pek olmayan yazarla(!) kurulabilecek iletişim yolu beni "aşıyor."
(bkz: tamam)

mesajlar dolayısıyla buraya düşülmesi gereken zorunlu ve son edit: ilk konuda bahsedilen tutum, 3 yıllık arkadaşını durduk yere silebilen kız arkadaşa karşı yalnızca "hesabı o kullanıyor" deme tutumudur. durumun öz güvenle ya da güvenle alakası yoktur. şifre vermek seçim meselesidir; sen verirsin ben vermem, görecelidir ve tartışmaya pek açık değildir. asıl sorun bahsedilen sevgilinin, arkadaşlarını, hatta "kuzenini" silme hakkını kendinde buluyor olmasıdır. buna siz "kibar beyefendiler" izin veriyor olabilirsiniz, fakat ben ve benim gibi "kezbanlar" için bu durum oldukça saygısızca ve dolayısıyla da rahatsız edici.
ve evet, elbette bi' memleket meselesi değil. burası da meclis değil zaten.
sodomgomore sodomgomore
bi boklar yemiyorsam bile vermem, kimse kusura bakmasın ama veren insanda çok pasif ve çoktan yuları kaptırmış insandır gözümde, değil şifrelerimi vermek bu güne kadar benden izin almadan cep telefonumu bile eline alıp kurcalayamadı hiçbir kız arkadaşım, bir insanla birlikte olmak kişiliğinizin tapusunu ona vermek değildir
othmankhan othmankhan
gözümde sevr antlaşmasını imzalamak hükmündeki fiildir.

ha bir de, eylem sahibine, "duyduk, çok üzüldük. allah acil şifa versin." deme isteği geliyor.

gerilerden gelen edit: devam eden girileri okuyunca kendimi tutamadım. insanların çok tuhaf triplere girmesine vesile olan eylemmiş aynı zamanda. canını veren, malı mülkü üstüne yapan, ölümsüzlük şifresi de veren var mesela... gerçekten çok ilginç.

herkesin belli bir zeka seviyesinde olduğunu düşünüyorum. o yüzden girimi çok açma ihtiyacı hissetmiyorum. ama şu goygoyu görünce de açmaktan geri duramıyorum.

ya allaaasen, ne ölmesi, ne öldürmesi ne malı, ne mülkü ya... iyi misiniz arkadaşlar? birileri sevgilinize saldırsa oturup izlemek anlamına mı geliyor sizin için sosyal hesap şifresi vermemek? ya da, en kritik anda yalnız bırakmak gibi bir şey mi? ab-ı hayat mı ya bu? aç, açıkta bırakmak gibi bir şey mi mesela?

yok bir bok yemeyen verirmiş de... bilmem ne... yav, arkadaş bana güvenmiyorsa, sürekli denetleme ihtiyacı hissediyorsa, neden benimle güvene dayalı olmak zorunda olan bir insani ilişki kuruyor ki? ulan madem boş bırakılacak adam/kadın değilim, git sen de benden iyisini bul, beni ne kasıyosun yani?

bu tarz kişisellik içeren şeyler göze çok küçük gelebilir ama önemlidir. kişisel alanınızı birine işgal ettirip ondan sonra bunaldım, sıkıldım tatavası yapmayın. bir sevgili yapacaksınız diye şahsiyetinizden ödün vermeyin. güvenmiyor yahut güvenilmiyorsanız da tutup da güvene dayalı olmak zorunda olan bir insani ilişkiye girişmeyin.
meydan larousse okudum da geldim meydan larousse okudum da geldim
vermek vermemek değil sorun cidden. sen ne yaptın da bu kadın ya da adam şifreni istedi. şimdiye kadar isteyen olmadı çok şükür. yanında gelen mesaja da bildirime de çekinmeden baktım onlar da baktı sağolsun. o yüzden ne isteme ihtiyacı duydum ne de isteme ihtiyacı duydular.
mansizedwrath mansizedwrath
güven yoktur o ilişkide. güven olmayan ilişki de bi boka yaramaz.

istersen atm kartı şifresini de ver. sadakatsizliği kafasına koyan insan borç alır, yine o boku yer.

ilişkiler daha mutlu yaşamak için var, paranoya ile kafayı yemek için değil.
2
yonetici adayi yonetici adayi
saçmadır, ilişkide güvenin olmadığının ispatıdır. vermiyorsun demek ki bi boklar yiyorsun diyecek olanlara peşin cevap: hayatımda biri varken bi boklar yemem, götüm başım oynamaz. bi boklar yeme isteği varsa açık açık söylerim, ben eskisi gibi hissetmiyorum derim, ilişkimi bitirip sonra başlarım ona buna yazmaya.

hayatım boyunca ne bir kız arkadaşıma sosyal medya hesaplarımın şifresini verdim ne de onların şifrelerini istedim. benden habersiz telefonumu kurcalamayan, yanımdayken bile aç bakalım instagrama, whatsappa vs. demeyen, hatta telefonum çaldığında, telefonun çalıyor diye getiren ama cevap vermeyen kadınlarla oldum hep. yıllarca beraber yaşadığım kadının çantasından bir şey alınacağı zaman çantasını kendisine götürdüm, açıp karıştırmadım.

velhasıl kelam ilişkide saygı ve karşılıklı güven önemli. bunlar yoksa o ilişki baştan sakattır zaten.
wendera wendera
ayy ne cringe diyenler olacaktır, zaten güven olmazsa ilişkiye girmezsin, yok ilişkide güven varsa hiç gerek yoktur diye düşünenlerdendim ben de cool bakıyordum bu olaya. ama baktım ki reelde birbirine verenler cidden daha mutlu.
bilemiyorum...
sana söyleyeceklerim var sana söyleyeceklerim var
daha güzeli, güven telkin etmeyenlere sevgililik sıfatı vermemektir. kime ne sizin şifrenizden ya da size ne onun şifresinden? tek bir konudan eminim, o da ilişkide yanlış olan herhangi bir şey varsa mutlaka su yüzüne çıktığıdır vakti geldiğinde. o yüzden kimsenin alanına girmeyin, kimseyi de alanınıza sokmayın!
rose whisper rose whisper
her erkeğin görevidir. hiç öyle özgürlük mözgürlük demeyin, sizin hak ettiğiniz bu.

edit: bu konuda ciddi şeyler konuşasım var aslında ama ne uğraşçam.
2
iş bitiren frank iş bitiren frank
bireylerin birbirlerine olan güvenini gösterir. iki tarafında birbirlerine karşı güven seviyeleri eşitse ilişkiyi evli çift seviyesine çıkaran davranıştır.


bugüne kadar o şifreleri isteyen bir sevgilim bile olmadı. telefonuma ara ara bakmak isteyenler oldu, saklayan biri olmadığından kendim vermişimdir. ama arkada gizlice kurcalayan iki sevgilim oldu. ilki iyi ki bitti diyorum.
1 /