sevişmek ile sex arasındaki farklar

1 /
cowgirl cowgirl
şimdi şöyle bişi var benim gözümde seks sadece o birleşme anı sevişmekse olayın kendisi. önseks var mı yok ama önsevişme var. mesela seks direkt olarak cinsellikle ilgili sevişme kelimesinin kökü ise sevmek.

sevişmek seksi kapsar. her giffen malı düşük maldır ama her düşük mal giffen malı değildir.
gibi.
tonguç tonguç
hayata çok anlam yüklemekten dolayı tartışılan farklardır. biraz da muhafazakar toplumun vazgeçilmezleri bu tartışmalar.

işe alımda pratiklik ve analitiklik ayırt edilmeye çalışılır bazen. yani detaylarda mı boğuluyosun yoksa next diyebiliyo musun ona bakılır. bu da öyle bir şey.

sex demek, sex diye adlandırmak kötü olmamalı. sex, güzel bir ilişkinin meyvesi olabilmeli, onun tadı da güzel ve bu pislik bir şey değil. çok anlam yüklemeyin, pratik olun.
nazgulbacanagi nazgulbacanagi
sevişmek karşılıklı yapılabilen işteş eylemdir. "sev" köküne -iş eki getirilerek oluşmuştur. sevmek bir kişi tarafından yapılır, işteşlik yapan ek gelince karşılıklı sevmek anlamı çıkar. günümüzde her ne kadar cinsel eylemleri tanımlamak için kullanılsa da herhangi bir fiziki temas olmadan da sevişilebilir. yeşilçam filmlerinde duyanlar olmuştur. "ama babacığım biz ferit'le sevişiyoruz." bunu bugün babanıza diyemezsiniz. o günlerde karşılıklı sevmeyi anlatan bu eylem, bugün öpüşmek, elleşmek, efendime söyleyeyim dayaşmak, yalaşmak ve akabinde meydana gelen karşılıklı tüm eylemleri ifade edebiliyor. fakat (fuck at değil ha yanlış anlamayın hahahah aynen çok komiksin ğığığığ) sex kelimesi gerek isim olsun gerek eylem olsun, doğrudan cinsel çağrışımlar yapar.

sevişmek sex anlamında kullanılabileceği gibi iki insanın karşılıklı sevmesi anlamında da kullanılabilir.

fiziksel temas uygulamak suretiyle sevişirken cinsel dürtüleri devreye sokabildiğimiz gibi sokmayabiliriz de. yani sevdiceğinle yan yanasın, cinsel bir dürtüyle değil de gönlünden gelen hislerle öpüşüp koklaşıyorsun, sarılıyorsun.

kategorize etmek gerekirse:

1- temassız sevişmek (eylemin uygulayıcısı gönül)
2-a- temaslı cinsel dürtülü sevişmek (eylemin uygulayıcısı hayvani dürtüler)
2-b- temaslı cinsel dürtüsüz sevişmek (eylemin uygulayıcısı gönül)

bunların üçünü de sevişmek olarak tanımlayabiliriz ancak yalnızca 2-a maddesindeki eylemi sex olarak tanımlayabiliriz. temaslı cinsel dürtülü sevişmek söz konusu olduğunda sevişmek ile sex eş anlamlı oluyor. (zırrrrrrrrr) konu bitsin arkadaşlar öyle çıkacağız teneffüse. şaka şaka konu bitti çıkabilirsiniz. lan olum baya iyi anlattım hem de espri falan off aştık kardeşim vaziyet bu şekil anlıyor musun.
uyanneo uyanneo
herkes " felsefe yapmayın len mk" ya da " abi sevişmek şöyle içten böyle güzel ama sex çok mekanik" şeklinde bakış açılarından yorumlamış aslında ama olayın " felsefe yapma" kısmına düşmeden şöyle bakılabilir; sevişmek sözcüğü dilbilimsel olarak sevmek eyleminin işteş şekilde yapılması iken sex sözcüğü ingilizce kökeninde aynı zamanda cinsiyet anlamına gelen bir sözcük. yani sözcüklerin esasında kökeni farklı olduğu için manası günümüzde aynı olsa bile çağrışımı farklı oluyor. bunun bir benzeri kara ile siyah vd. 3 renkte de var. sözcüğün köküne bakmak daha çok işe yarıyor böyle durumlarda bence.
1 /