seyir hidrografi ve oşinografi dairesi

jkfl jkfl
haftalık düzeltmeleri web sitesinde pdf olarak da veren kurumdur. ayrıca çok karizmatik bir kurum ismi olması nedeniyle ve yılbaşlarında kümülatif liste ile beraber yılbaşı tebrik kartı göndermesi ayrıca takdire şayandır.
emrahman emrahman
seyir haritaları, notik yayınlar, rüzgar, dalga atlası vs. birçok yayını çıkaran, hazırlayan kuruluş. deniz kuvvetleri komutanlığı'na bağlı ve başkanı tuğamiral dir. www.shodb.gov.tr adresinden haritaları, yayınları ve daha başka bir çok şeyi görebilirsiniz.

adresi: seyir hidrografi ve oşinografi dairesi başkanlığı 34805 çubuklu / istanbul

tel : (216) 322 25 80 faks : (216) 331 05 25
e-mail : [email protected]
avluda oturan sizofren avluda oturan sizofren
memleketin ulusal güvenliği açısından tüm bilgilerinin gizlendiğini düşündüğüm yer. önce seyrediyorlar, yani izliyorlar. sonra hidrograflıyorlar, yani suyun üstüne görünmez yazı olarak bilgileri yazıyorlar, ki kimse okuyamasın. sonra da oşinografiliyorlar, yani topladıkları tüm bilgileri okyanus ötesi bir devlete iletiyorlar. daire biçimdeler, çünkü kulaktan kulağa oynuyorlar.

misal, birisi her yer meşakkatli acılar da kabardı diyerek bir kodu diğerinin kulağına fısıldıyor, dairenin en sonundan yer yer mutedil açıklarda kaba dalgalı diye bültenlere düşüyor.

aslında bir mesajı düzenli olarak kodluyorlar ama biz anlamıyoruz. yani ben anlıyorum da, siz anlamıyorsunuz.
neondental neondental
ekipman donanımı olarak türkiyenin en gelişkin deniz tetkiklerini yapan askeri birim. deniz kuvvetleri komutanlıgına baglıdır. norveç merkezli dünyanın en gelişgin deniz tetkik ekipmanları firması olan aanderra bu birimin tedarikçilerinden biridir.