sigarayla savaşanlar derneği

1 /
hayyam hayyam
"sigara türkiye'nin en büyük sorunudur" sloganına bakıp da insanın aklına aynı türkiye'de mi yaşıyoruz sorusunu getiren dernek. *
skin skin
ilk defa varlığını arkadaşımın kapısındaki bir stikerda öğrendiğim ve beni hayal kırıklığına uğratan dernek.
goyathlay goyathlay
dayımın, sigara yüzünden damarları tıkanan, almanya'da "kesilecek" teşhisi konan bacaklarını kurtarma çabamızda bize sağladıkları manevi destek ve yol göstermeleriyle, başarmamızda büyük payı olan dernek. "duman avcıları" şarkısını bir zamanlar söylemiş olmakla ve derneğin reklam filmindeki bücürlerden biri olmakla gurur duyuyorum.
finch finch
"sağlıklı yaşam uğruna,
büyük bir savaş veririz,
duman avcılarıyız biz,
duman avcılarıyız biz,
duman duman."

şarkısıyla bir zamanlar gönülleri fethetmiş olan dernektir. öyle ki, gece dinlemeden gözüme uyku girmezdi.
madaratör madaratör
sigarayla sevişmenin ne olduğunun farkında olmayan dernek. onlar ki hiç yalnız kalınmış bir gecede son sigarayı yakmışlar mıdır? onlar ki kırık sigarayı birleştirip içmeye çalışmışlar mıdır? onlar ki dumanı üflerken omuzdan yavaşça demir alan yükün ne demek olduğunu biliyorlar mıdır? bilselerdi savaşmaz sevişirlerdi.
tender branson tender branson
tv de reklamları falan çıkardı sabaha karşıları eskiden hala çıkıyormu bilmiyorum. bir grup çocuk el ele tutuşup şarkılar söylerdi. kendimi, elimde sigarayla şarkının nakaratına eşlik ederken yakaladığımda el ele tutuşup şarkı söylemekle sigara bırakmanın pek alakasının olmadığını anlamıştım. çocuklar şarkılarını bitirdiğinde amca tadında bir adam çıkıp bir şeyler anlatmaya başlardı. işte ozman da kanalı değiştirirdim.

bir de yıllardır sigarayla savaşanlar derneği deyince gözümün önüne savaş meydanında ağzında sigarayla kılıç sallayan askerler gelir . etrafta kan gövdeyi götürüyorken bi göz duman kaçmasın diye de hafiften kısık düşmana meydan okuyan bu cengaverler savaşın ardından irtibatı koparmamak adına bu derneği kurmuşlar.
imdat yaz 3045e gönder imdat yaz 3045e gönder
sonunda kazandılar sanki. höökümetle elele verip zam da yapacaklarmış.

gerçi bunlar hep amerikanın oyunuymuş olm, adamlar sigarayı bıraktırıp yeni keyif verici maddeler sürceklermiş piyasaya, yaa yaa!

harbi tanım: yurdum derneklerine nazaran, hakkaten üstün bir amaç için biraraya toplanan insanların oluşturduğu dernektir. bu tanıma bi cuğara yakarım işte agoli!
1 /