sıkıntı

1 /
hayatberbat hayatberbat
"çünkü sıkıntı öldürür. ve ama sıkıntı öldürüyor. acı ve öfke değil, ama sıkıntı öldürüyor. çok geçici, anlık, masum, makul olabiliyor sıkıntı, ama öldürüyor. sıkıntı eğlence istiyor, tatil istiyor çünkü. tatil çoğulluğa, çoğulluk gövdelere, yeni kelimelere, yeni yüzlere yol açarak öldürüyor. sıkıntı davet ediyor, açıyor. acı ortak olmayanı defediyor, kapatıyor. sıkıntı çözüyor, öfke bağlıyor. sıkıntı plan program demek çünkü. program yazlıklara savuruyor, sayfiyelere, yumuşak içkilere, pahalı yemeklere yol açarak çözüyor. acı kendi yasasını durmadan fısıldıyor, öfke hatırlatıyor oysa : dağılmayın, unutmayın, yetinin, oturun oturduğunuz yerde. ama sıkıntı savuruyor, parçalıyor, gebertiyor. sıkıntı kutlamalar, şenlikler istiyor çünkü. sıkıntı ille de dans diyor, kahkaha diyor, acının da öfkenin de içini boşaltıyor. acı ve öfke korkuyu yeniyor, sıkıntı okşuyor. sıkıntı arzuyu kaşıyor, acı ve öfke terbiye ediyor. acı değil, öfke değil, sıkıntı öldürüyor."


murat uyurkulak tol adam anlatmış...
misbeliever misbeliever
içimizdeki iki göğsümüzün arasındaki kötü his. uzaması halinde vücuttaki diğer bölgelere sıçraması da olası ..
bizi bizden başkası sıkıntıya itemez. her şeyi biz yapmazmıyız zaten. direk olmasada dolaylı yollardan temelini kişi kendisi atmıştır. alt yapı bize ait belki de sonucunda çıkan şaheserde..
pseudonym pseudonym
dikkati başka bir aktiviteye yönlendirerek üstesinden gelinebilecek ruh hali. psikolojide insanın aynı anda iki konuya yoğunlaşamayacağı söylenmektedir. bu bağlamda boncuk dizmek, dvdlerin listesini yapmak, evi temizlemek gibi zaman alıcı aktivitelerle kişinin söz konusu ruh halinden çıkması sağlanabilir.
derya derya
ellerinizin çok kirli olduğunu düşünün.gözünüze de bir kirpiğinizin girdiğini ya da bi toz zerreciği.. o anda dünyada tek ona odaklanırsınız o toz yada kirpiği çıkarmaktır bütün derdiniz.başka hiç bir şey düşünemezsiniz.o bi çıksa rahatlıyacaksınız.işte onu hiç çıkaramama durumudur bu.yani kendi gözünüzdeki kendi kirpiğiniz kendinizsinizdir.sürekli kendinize sıkıntı veririsiniz.kurtulmayı çok ister ama kurtulamazssınız...böyle sakat bir durumdur işte.çıkarmak istedikçe daha batar sanki içinize de gözünüze de....
chakıl chakıl
kimi bünyelerde vucuttan çıkan yaralarla kendini belli eden durum.sıkılırsınız,sıkıntılısınızdır ancak kimseyle konuşamassınız...hatta kendinizi sıkıntı içinde olmadığınıza inandırmaya çalışırsınız.burda vucudunuz tepkisini yüzünüzde çıkardığı yaralarla ortaya gayet güzel bir şekilde koyar.
mara despina mara despina
zaman geçmeyip, bi türlü çekip gidemediğinizde hissedilendir.
geçici bunlar demek bi anlık heyecana neden olur sonrasında tekrar "geçmiyor, zaman duruyor" deyip devam edersiniz arayacağınız boş vakitlerinizi öldürmeye.
hepinizin ağzına kırmızı biber sürerim hepinizin ağzına kırmızı biber sürerim
son dönemde arkadaş ortamlarında, kimi kahvehanelerde, halka açık çay bahçelerinde, sadece ordu mensuplarının birinci, ikinci derece yakınlarının girebildiği çay bahçelerinde, denize kıyısı bulunan çay bahçelerinde, sayfiyelerde bulunan çay bahçelerinde, sadece bardakta çay içilen çay bahçelerinde, çay kupada içildiğinde 1 porsiyonuna 3 lira ödenen çay bahçelerinde; uzatmayayım çay bahçelerinin külliyatında, "niye bu kadar muhtelif çay bahçesini konu edindim" diye düşünüp çayımı yudumlarken uzaklara daldığım çay bahçelerinde, maç izlenebilen herhangi başka bir yerde sıklıkla bu kelimeyle karşılaşıyorum..

böyle bir kitle peyda olmuş, rıdvan dilmen "gol olur" demeye yeltendikçe "sıkıntı" diyerek maç izleyen senin tüm konsantrasyonunu bozuyorlar.. genel itibariyle bu insanlar, müsabakadaki iki takımla da uzaktan yakından alakası olmayan, o gece müsabakası olmayan bambaşka bir takımın tarafgirliğine soyunmuş, aidiyetini o takımda hissedenler.. neden, bilmiyorum; her hücum yiyişinizde konuşuyorlar;

-şimdi kontraatak şansı rizespor adına.. hızlı çıkabilir mi rize?
+sıkıntı

sıkıntı? ne sıkıntısı bilader, çaykur rizespor, genel itibariyle, iki yan pas, bir geri pas, iki ters bir düz, bir derinlemesine, bir boylumlama, iki teknik, üç-beş pas yapan bir ekip.. hangi tehlike, ne sıkıntısı? anlamlandıramıyorum bu gibi arkadaşları açıkçası.. tutmuyor bilader, sus artık.. [liverpool maçında tuttu, o ayrı.. öyle arkadaşın ta mnkym zaten]
1 /