simcity buildit

ak kurt ak kurt
electronic arts'ın çıkardığı simcity oyunun ios ve android sürümlü telefon ve tabletler için çıkardığı mobil simülasyon oyunu.oyun ekim ayında her iki platform için çıkmıştır.oyun google play store'da 1 milyondan fazla kişi tarafından indirilmiş olup 4.3 puan ortalamasına sahiptir.
c10h15n c10h15n
ciddi anlamda para sıkıntısı çekeceğiniz oyun biraz bekleyin kredi kartı hesap kesimi geçsin para yükleyeceğim ama halk hep isyanlar'da tüm şehri özelleştirip isyan edene ver biber gazını diyeceğim ama oyun o kadar detaylı değil.
145334 145334
bu aralar sardığım oyundur. ilk başta bir sıkıntınız olmaz ama hesap etmeden gelişince halk isyana gidiyor. yok başkan trafik var, yok şehir çöp olmuş, yok eğitim binası kurun çocuklar kötü yetişiyor anasını satıyım 'lan o zaman biraz fazla vergi verinde inşa edelim !' demek istiyorum. 'sürünün lan sürünün !' göründüğü üzere oyun beni fena bir şekilde manyak etmiştir. işiniz gücünüz varsa bulaşmayın derim.
juna juna
şu iğrenç karlı teması birkaç gün içinde geçmezse silip atacağım oyum. güzelim şehir terkedilmiş kasabaya döndü aq ya.
pyros pyros
vergi miktarı vs ayarlayabilsek çok daha iyi olurdu. standart bir facebook oyunu tadında olduğu için benden ciddi bir eksi puan alıyor. ama gene de oynuyorum. dikkatli oynamak gerekiyor. isyanlar, mutsuz bir halk yaratmamak için.

kaç gündür okul istiyorlar kuramıyorum. okul kurmak da çok pahalı. yeni ev yapsam, elektrik su yetmeyecek. türkiye gibi olmak istiyorum. elektriği suyu parayla versem, okulları özel okula çevirsem, şehrin girişine gişe kurup giriş ücreti alsam, vergileri de biraz arttırsam, tüm halkı kral gibi yaşatırım. her istediklerini yapacak param olur. ama yok...
tekel savaşçısı ahmet abinin yeğeni tekel savaşçısı ahmet abinin yeğeni
para konusunu oyunun başlarında çözmeyi öğrendim ve kasamda 300000den aşağı gezmiyorum. bunu bi havasını atıyım da akjdka

öncelikle başlarda hızlıca gelişip itfaiye merkezine gelince mala döndüm çünkü kuramadım param olmadığı için. ardından para kasmak için daha fazla ev yaptım ev yaptıkça seviyem arttı bu sefer polis de istemeye başladılar. küçücük polis merkezi ve itfaiye aldım zar zor ve halkı azcık alana tıktım. dışarıda kalan binaları da yıktım. beğenmiyorsanız siktirin gidin orospu çocukları dedim.

ardından oyun içindeki ticaretin ne kadar önemli olduğunu fark ettim. sürekli ürün üretip satıyoruz arkadaşlar. taktik bu. daha da önemlisi ticaret merkezinde geziyoruz boş zamanımızda. ucuza ürün satanları anında toparlayıp onları da satıyoruz. sonraki seviyede lazım olan bir şeyi alacak paramız yoksa ev üretmiyoruz. temel bu. şu anda başkanlar yarışından 1000 kağıt para koparma derdindeyim. maxisi kurmak lazım kocaman emniyet müdürlüğü, hastane, ve itfaiye merkezi çok yer kaplıyor şehrin göbeğinde.

şimdilerde londra ve paris evleri ile donatmaya başladım şehri, ucube binaları arkalara aldım, tokyoya da yavaştan yöneldim. arazi genişletme şeysilerinden çok istiyor onlar can sıkmaya başladı. bi 30a gelsem belki sıkılıp bırakacam. 30da işin rengi değişiyor çünkü.

city of light. şehirde marka.

edit: arkadaşlar eğitime önem verelim lütfen. şehrimizde eğitim müdürlüğü, kütüphane, ilkokul, lise 2 adet yüksekokul ve bir adet üniversite bulunmaktadır.

ayrıca ulaşım konusunda da ulaşım müdürlüğü, londra otobüs terminali, balon parkı ve hava gemisi hangarı ile ulaşımda çığır açtık. ama oçları hala yolları genişlet diyor ben de buna ayar oluyorum.
garabel usta garabel usta
26. seviyedeyim. yolları genişletmek için 36000 simelone istiyor insafsızlar.
elinde olan varsa vu eldiveni versin 3-5 bişeyler. başkanlar yarışında seviye atlayalım
prospektus prospektus
beynimi uyuşturan oyun.

yükleyeli yaklaşık 10-11 gün oldu, ama başka bir oyuna 1 yıl içinde harcadığım zamanı bu oyuna 10 günde harcadım yeminle. bu oyunla yatıp bu oyunla kalkıyorum, hastası oldum. gece yatmadan fabrikalara özellikle 5-6 saat üretim süresi olan ürünler koyuyorum, sabah kalkar kalkmaz onları toplayıp gerekli hamleleri vs. yapıyorum. bu kadar kısa sürede level 28 olduğum için oyundan ban yiyebileceğimi bile düşündüm, ama hile falan yapmıyorum.

şu ana kadar en büyük eksikliğini hissettiğim şey düzgün bir kulüp. geçen üyesi olduğum kulüpte inanılmaz bir çaba göstererek en büyük katkıyı sağladım ama bir alllahın kulu daha aynı özveriyi göstermediği için savaşı falan kaybettik ve çıktım. şöyle aktif düzgün bir kulüp olsa da girsem faydalı olsam, oyun daha zevkli olsa. hala aktif olarak oynayanlar varsa bi yeşillendirsin, belki sıfırdan bir kulüp kurar, instela ruhunu oraya da taşırız..
2
dikkatsi dikkatsi
zamanında çokca zaman ve emek harcadığım mobil sim city oyunu. gel gelelim bir aşamadan sonra para harcamadıktan sonra eliniz kolunuz bağlanıyor ve ben de o aşamada bırakmıştım. ama güzel oyun. tavsiye ederim.