şimdiki kızların evlenmeyi hak etmemesi

1 /
pocahontasınız pocahontasınız
niye memurluğa mı giriyoruz , özel atama mı yapacaksınız da öyle yetenekler sıralamışsınız . hadi şimdiki kızlar evlenmeyi hak etmiyor peki erkekler ne zaman hak etti evliliği ? eş mi arıyorsun kendine hizmetçi mi . seviyorsan evlenirsin , kız ev işi bilmiyor diye evlenmeyi hak etmiyorsa adam ev işini yapacak hizmetçi tutsun eşine , e bu kezde adamın hizmetçi tutmaya gücü yoksa o kız seninle niye evlensin diye sormazlar mı adama.
portakallı lokum portakallı lokum
evlilik ne ki de kızlar hak edip etmesin ?

çoğu evliliğin durumu belli; ya kadın dövülüyor ya da bir köle gibi kullanılıyor.
biraz daha modern yerlerde ise rahatlık diz boyu, aldatan eşle hala evliliğini sürdüren var.(yok artık!)
ha iyi evlilikler de yok değil, var tabi ki. ama o kişiyi bulmak zaman alıyor sadece.

ve artık eskisine göre kadınlar çalışma sektöründe daha etkin olduklarından açık açık başkasının kahrını çekmeyeceklerini söylüyorlar. bu da evlenenlerin az olmasında bir etken.

kısaca hak edemediklerinden değil, artık daha az kişi bu işe yanaştığından istemiyorlardır.
inkarın şarkısı inkarın şarkısı
evlenmeyi hak etmek diye bir şey yoktur, evlenmeyi tercih etmek vardır. siz kendinizi ne sanıyorsunuz ki bir insan sizinle "evlenme hakkını" kazansın? isterse evlenir, isterse evlenmez. yine eğer istiyorsa çocuk yapar, istemiyorsa yapmaz. tek kişinin kararı değildir tüm bunlar.
yoğuşmalı zombi yoğuşmalı zombi
yeni dünya düzenini (kadınların çalışması) içine sindirememiş ve hatta yedirememiş erkeklerin onlarca sebep sayacağı önerge. hak etmek derken? erkeklerin hepsi bulunmaz hint kumaşı da kadınlar mı hak etmiyor evliliği? öyle ki pek çok kadın hem çalışıp, hem çocuk bakıp, hem iyi bir anne olup, hem yemek yapıp, hem evi temizleyip, hem aile bütçesinden biriktirip, hem de eşine iyi bir eş olabiliyor. peki ya erkekler işe gidip gelmekten başka ne yapıyor? ayağından çıkardığı çorabı gidip çamaşır sepetine bile atma zahmetinde bulunmayan erkekler gelip de bu hak edişin kadınlar için olduğunu savunmasın. şimdi sakince bir oturup düşünün: biz annelerimizi ve eşlerimizi hak edecek kadar ne yapmış olabiliriz? sonra da şükredin tamam mı.
hep rakı içen kadın hep rakı içen kadın
kendisine eş değil hizmetçi arayan, bu yaşına kadar annesi tarafından bakılmış erkeklerin önermesidir.

pardon da, sen bulunmaz hint kumaşı mısın da biri seninle evlenmeyi "hak etsin"? yemek yapmayı bilmeyen kıza laf ediyorsun da, sen biliyor musun? kendi başının çaresine bakamayan, her işini annesi yapmış erkeği hangi kadın neden istesin?

kaldı ki günümüz şartlarında hem kadın hem erkek çalıştığından, ev işlerini de, yemeği de müşterek yapmak zorundasınız.

ha sen evi geçindirebilecek parayı kazanabiliyorsan, karının çalışmasına gerek yoksa, o zaman belki konuşabilirsin.

ama belli yaşa gelmiş, kendine bakabilme kapasitesine sahip "olması gereken" bir erkeğe bakıcılık yapmak için evlenmez kimse.
procrastination procrastination
çok komik. hey kızlar kendi kendine mi evleniyor??? genelde bir erkek ile evleniyor??? o zaman şimdiki kızlar evlenmeyi haketmiyorsa, şimdiki erkekler de evlenmeyi haketmiyor mu demek oluyor??

hey tanım hey: bir laf edip, anlamının ne olduğunu ve nereye vardığını algılayamamak.

algı deyip geçme, çok önemli bir şey aslında, zeka göstergesi biliyon mu sebastiyan!
eflakinyas eflakinyas
katıldığım durumdur. eee şimdiki zamanda doğru düzgun erkekmi var. kadını hizmetçi gibi görup hayvanlık yapanla kim evlenirki zaten. evet hak etmiyoruz,katılıyorum canım kardeşim.
kızıl kurt kızıl kurt
toplumsal yozlaşma sonucu erkeklerle beraber vuku bulmuş durumdur.

aslına bakarsanız, ne şimdiki erkekler hak ediyor evlenmeyi, ne kadınlar. erkekler hizmetçi arıyor, yemek yapsın, çamaşırları yıkasın, mutfağa el atsın, çocuğa baksın, işte çalışsın aileye para yardımı yapsın gibi gibi, oysa kadın-erkek eşitliğine inanan biri bu rolleri paylaşmalıdır, mesela o bulaşıklarla ilgilenirken sende çorbayı 2 karıştırabilirsin, salata hazırlayabilirsin, eline yapışmaz, fakat bazı kadınlarda da var ki, sırf işte çalışıyor diye ne yemek yapıyor, ne bulaşıkları elliyor, ne çocuklarla ilgileniyor, ''ay ben hizmetçi miyim ya paran varsa tut'' gibisinden bir savunma hazırlayıp sorumluluklarından kaçıyor, evlilik bir sorumluluktur, bunun adı hizmetçilik değildir, kocanın işten geldikten sonra götünü devirip yatması sorumsuzluktur, fakat sana yardım eden yada yardım etmek isteyen bir kocan varsa ve senin takındığın tavır buysa kusura bakma sorumsuzsun ve evlilik gibi ciddi bir kurumun durumunu anlayamamış ergen kafasındasın hala. senin doğuracağın çocuğa, seninle evlenecek adama acırım.

birde ''ben ev işleri yapmam, parası varsa hizmetçi tutar temizletir'' diyen bir zihniyet var ki, bunlardan en başından uzak durun, bunlar zaten eş seçimlerini erkeğin karakterine, kişiliğine göre değil, cebindekine göre yapar, param olsa bile tercih etmem böyle bir kadınla evliliği, resmen kendine baktıracak adam arıyor, ha paranız yoksa korkmayın, zaten evlenmek istemeyecek ayrılacaktır sizden.
venüs project venüs project
yalnız, tercih edilmemiş ve psikolojik sorunlu erkeklerin beyanatıdır.

sen gecelerin için bir adet şişme bebek, bulaşık ve çamaşırın için makina, yatacak yer için de bir adet ev edin kendine. sonra da toplumdan uzak dur. senin gibiler üremesin zaten.
1 /