sinan özen

1 /
sandman sandman
sanki söylediği bütün şarkıların sözlerindeki bütün sesli harfler 'i' harfinden ibaretmişcesine 'siniiiii siviyiriiiimm ciniiiimmm iiiii..'' diye şarkı söyleyen ince sesli ince belli nur yüzlü rizeli fentezi mizik pardon müzik sanatçısı.
solti solti
mehmet ali erbil ile yalçın menteş tv programı yapyorlardı eski zamanlarda. sinan özen'in de piyasaya ilk düşüşü bu programla olmuştu. camdan cama şarkısı bu programda patlamış, yüz binlerce kasedi satılmıştı. o zamana göre güzel bir şarkıydı camdan cama.
hatta ben (ilk okuldaydım o zaman, yanlış anlaşılmalar olmasın) öğretmenimizin sınıfta yaptığı müzik yarışmasında bu şarkıyı seslendirmiştim. hatta sesim iğrenc olmasına rağmen, yakın arkadaşlarımın desteğiyle finale kadar cıkmıştım(değerlendirme alkış sesinin yüksekliğiyle oluyordu, tek jüri öğretmenimizdi ve referans onun kulağıydı).
final de rakibim gülşen diye bir kızdı . o mor menekşe yi söyledi. ben camdan camayı ben ondan daha fazla alkış almıştım, cünkü arkadaşlarım sıralara falan vurmuştu ama öğretmenimiz ikimizi birden birinci ilan etmişti.

şimdi ben "o gülşen, popçu gülşen" desem, cok şaşırırsınız ve bu aptal hatıram da bir anda değer kazanır. ama değildi maalesef.
ayabakan ayabakan
herkes bilmez jokey yamaklığıdır asıl mesleği. katıldığı 230 koşunu 38 ini kazanmıştır. 19 ikincilik, 23 üçüncülük, 21 de dördüncülük elde etmiştir.
gyroscope gyroscope
aslında çok kaliteli bir sanatçı olup,son yıllarda ne kadar abidik kubidik iş varsa hepsini yapmış kişidir.ilk çıktığı yıllarda taverna müziğini çok iyi icraa etmiş,süper de besteler yapmıştır.

son mektup,dertli ud,esen yıllar vb... çoğu hit e imza atmışlığıda vardır.

98 e kadar ki bütün albümleri sağlamdır.onun dışındakileri çöpe atabilirsiniz.
ıslık çalamadığı için metroyu kaçıran adam ıslık çalamadığı için metroyu kaçıran adam
her yerde duymaktan artık gına gelen çok ama çok adlı şarkısının müthiş sözleri olan şarkıcı. abi bu nasıl bir duygu patlamasıdır, nasıl bir histir, nasıl bir duygusallıktır da bu derece müthiş sözler ortaya çıkmıştır; hayretim şaştı doğrusu.

üşenmedim, sırf sözlük için araştırdım ve buldum. o sözler de işte bunlardır.

"seni çok ama çok seviyorum
ve bunu bağıra çağıra
söylemekten hiç utanmıyorum
sevdiğini söylemekten utanan insan
korkağın biridir
sen benim yanımdayken
hiç birşeyden korkmuyorum

seni çok ama çok seviyorum
ve bunu bağıra çağıra
söylemekten hiç utanmıyorum
sevdiğini söylemekten utanan insan
bizden değildir
sen benim yanımdayken
hiç birşeyden korkmuyorum"

söz yazarı murat güneş adlı bir insan evladıymış. ellerinden öpüyoruz.

not: sözlerin bir kısmı alıntılanmıştır. kopyala yapıştır tekniği kullanılmıştır; tipolojik hatalar bağlayıcı değildir.
skalupcur skalupcur
kabusum. hani bazı şarkılar vardır, ağzınıza takılır gün boyu onu mırıldanırsınız, hiç tarzınız olmadığı halde söylersiniz, ertesi gün geçer. işte sinan özen komple diskografisiyle benim yıllarımın amına koymuş şarkıcıdır. duşta kendimi "kulağımdan öp beni" diye şarkı söylerken bulurken, yemek yaparken senin ağzını yerim ben söyleyebiliyorum. daha fantastikteri de mevcut ezberimde. ne zaman bir kız arkadaşımın ailesiyle bir münasebetim olsa şu şarkısı düşer dilime: "kızınızı almaya geldik, çeyizini çalmaya geldik, kaynanam ölüyormuş, mezarını kazmaya geldik" bununla kalmaz misafirliğe giderken içimden şu şarkısını tüttürürüm: "yatıya geldim yatıya, evinize yatıya, annen baban gelirse, kaçacağım çatıya"

doksanlarda çocuk olmak, sinan özen şarkılarıyla tanışmış olmak beraberinde bir yükümlülüğü de getirir. nice arkadaşım geldi, arşivimden sinan özen şarkısı istedi, geri çevirdim. siz siz olun, "bir kereden bir şey olmaz" sözüne kanmayın. arkadaş grubuna girmek içinn kendinizi yakmayın.
cornelius cornelius
90 lı yıllarda bahçelievler'de pide salonu vardı bu adamın. yerin adı da sinan özen pide salonuydu. sanırım ibrahim tatlıses'in lahmacuncu açmasından gaz alıp o da girişimcilikte bulunmuş. duvarında da sizin pide yiyen ağızlarınızı yerim bakışlı sinan özen resmi vardı. sonradan kapandı başka bir kebapçı oldu gerçi orası, o da ayrı.
1 /