sınıfta yılbaşı çekilişi yapmak

1 /
ilişik yaşam formu ilişik yaşam formu
klasik bir gelenektir ama nerden doğdu onu bilmiyorum.
aklımdan çıkmayan bir şey vardır, o da şöyledir:
yıllar önce öğretmenin de katıldığı bir çekilişte öğretmene benim denk geldiğimi öğrendiğimde çok sevinmiştim, lakin aldığı hediyede bir o kadar hayal kırıklığına uğramıştım.
öğretmen ya bir an gözümde nasıl da büyütmüşüm.
ben "ooğoo kim bilir ne güzel bir şey alır." diye hayaller kurarken, gele gele dandik bile değil, dandik ötesi bir saat ve hatta çalışmayan dandik ötesi bir saat hediye gelmiştir. ilgili olarak;
(bkz: öğretmen maaşı)
satanistmüslüman satanistmüslüman
bazı sınıflarda sürpriz şeklinde yapılır. herkes kime hediye alacağını bilir sadece, ama kendisine kimin hediye alacağını bilmez. sonra sınıftaki kızlar çapraz sorgu vasıtasıyla kimin kime hediye alacağını, son olarak da kendilerine kimin hediye alacağını çekilişten günler önce öğrenir. işin boku çıkar.
zigzag zigzag
bir türlü istediğim şekilde gerçekleşemeyen uygulama..
1 gün boyunca anons yapılır katılacak olanlar gelsin bıdıbıdı..toplanır millet adlar yazılır çekilir vs...işte o sırada bir cibiliyetsiz gelir aaaa çekiliş ben de katılacaktım..ulan denyo!! burda boşuna mı yırttık kıçımızı o kadar...bitti artık çektik..en çok da istediğim insan çıktı tamam mı hayatta bi daha çekmem!! ama yok..aramızda bulunan herkesin sevgilisi iyi insanın biri çıkar nolcak canım bi daha çekelim o da olsun der herkesi etkiler hain!! sonra haydi bi daha çek...aha! çıktı mı en dingili sana..şimdi yılbaşına kadar düşün ulan ben bu davara ne alabilrim ki tipe bak!!
yılbaşına kadar çaktırmadan sevdiği bişeyleri öğrenmeye çalışırsın (niye kasıyosan bu kadar)...neyse sevdiği bişey bulmak için çabalar alırsın..
yılbaşı günü gelir herkeste cin gözler..kesin müthiş şeyler olacak az sonra aman tanrım hediyeler açılacak dadadadan!! herkes toplanır...hediyeni verirsin..senin ki de gelir o da ne..o ne lan s.k kadar paket...aç bak..off bu ne yaa dandikliğin daniskası bişey çıkar içinden..aptalsın çünkü sen..saçma sapan bi insan için o kadar kastın hediye aradın o sevinçten uçuyo..diğer köşede sen aldığın hediye denmez şeyle bir yılbaşı sevincinde olmaya çabalarsın...adalet mi bu??
yetmezmiş gibi ilk yapılan çekiliş muhabbeti açılır..bana sen çıkmıştın ehehe diye...ve ilk çekilişte seni çeken kişi kendisine sonradan çıkan kişiye tam da istediğin gibi bi hediye almıştır...
yılbaşını sevmiyorum..hep bunlar yüzünden
klorak klorak
okul hayatım boyunca bir defa karşı karşıya kalıp katılmadığım durumdur. ender okul atraksiyonlarındandır.

sınıfta bir kaç günce lafı yapılmaya başlanmıştı. ben de biliyormuş gibi gülümseyerek dinliyordum bu çekiliş muhabbetlerini. sonra kızların teneffüste hocanın beynini yiye yiye ikna ettiklerini öğrendik. hoca sınıfa gelip durumu izah etti. ben ve benim gibi sınıfın ekseni dışında salınımını sürdürenler "höyt o nedir öyle biz etmezuk çekiliş falan" deyip olanları seyre daldık. hocanın da katıldığı çekilişte herkes eşini buldu. hoca birine o biri de hocaya hediye alacaktı falan. şimdi ben bunu böyle anlatıyorum ama sonunda herhangi bir ilginçlik yaşanmaması nedeniyle nasıl sonlandıracağımı bilmiyorum. şimdi bunu okuyan biri olarak muhtemelen bir olay yaşandığını tahmin ediyorsun ama olmadı öyle bişey. biz katılmadık katılanlar belirlenen gün hediyelerini takasladı biz de mal gibi bakındık, karizma yaptığımızı sandık. en çok biblo tarzı atlı eşekli süs eşyaları verildi. hoca sik gibi bişey getirdi. onunla eşleşen kızın annesi bilinçli bir veli olduğu için lüks bir kıravat hazırlayı yollamıştı. ve biz büyüdük. hiçbiriyle görüşmüyorum yıllar oldu görmedim hiç birini. kaçıncı sınıf olduğunu bile hatırlamıyorum. hocayı hangi okul olduğunu sınıftakileri hiç hatırlamıyorum. bi kendimi hatırlıyorum oradaydım. ne biçim bi hayatım varmış lan meğer aha şimdi şunları yazarken anladım. okul anılarım hep üniversiteden. yazık.
evet canım sıkılıyor. ve evet burası kişisel hatırat tutma yeri değil. ama buralara nereden geldiğimi gördünüz. örnek verecektim.
mgun mgun
koca bir nesli hediye almaktan ve vermekten soğutan...

ne zaman ki evde fincanları koyacak yer bulamadım; işte o an anladım bu mevzunun ne kadar skimsonik bir şey olduğunu... evlerden ırak... yeni nesli kollamak lazım böyle şeylerden...

kızınıza çeyiz düzecekseniz tamam ona bi'şey diyemem ama aksi takdirde engel olun evlatlarınıza yavrularınıza... kütahya porselen fabrikasında bile bu kadar fincan yoktur arkadaş!!!
johnwatson johnwatson
yılbaşı hediyeleri alıp güzelce dizerdik eskiden sınıfa. sonradan çekiliş yaptığımızda çıkan arkadaşa verirdik yılbaşı hediyesi olarak aldığımız şeyi. hey gidi günler hey.
adamlar site yapmış bir tıkla geliyor herşey artık. devir teknoloji devri.

yılbaşı hediyeleri ve en güzel 2015 yılbaşı hediyesi yılbaşı hediyeleri, en güzel yılbaşı hediyesi ve 2015 yeni yıl hediyelerinin hepsi kapıda nakit ödeme ve aynı gün kargoya teslim ile buldumbuldum.c... buldumbuldum
skipper skipper
hayatım boyunca bir kıza aldığım ilk hediyeye vesile olmuş olaydır. ne aldın diye soracak olur iseniz, oyuncak bir ayı almıştım tahmini boyu 20cm'di.
kıza aşık falan değildim tabii, ortaokulda olan bir olaydı işin garibi hangi kız olduğunu da hatırlamıyorum.

bir daha asla o çekilişlere girmedim, herhangi bir geçerli sebebi yok sadece istememiştim. şimdi düşününce gider 100-200 lirayı adamına göre gözden çıkarırım ama çekilişle beni çeken birisi kalkıp kıytırık bir şeyi hediye diye önüme koyarsa bir tarafına sokmak durumunda kalabilirim.

nasıl laflar bunlar? hediye beğenilmez mi? derseniz, gayet beğenilmez.
berk1905 berk1905
hayatım boyunca katılmadım bunlara ama ilkokulda 3. sınıfta mı ne 1 kez mecburi katmıştı hoca herkesi buna.
bana çıkan kıza barbie almıştım.
benim çıktığım diğer kız ise bana köpek süsü almıştı. bir mesaj vermedi ise yıllarca banyoda durmuştu salak salak.

ondan sonra hiçbir hediye çekilişlerine vs katılmadım zorunlu olsa bile.

boş işler.
1
1 /