sivil polis

1 /
keles keles
zaman zaman üniversite girişlerinde polislikleri çakılmasın diye seyyar satıcı rolüne girerler. tabi aralarında simitçilik, mısırcılık gibi işlerin yanında üniversite girişinde "pamuk şeker" satmaya çalışanları vardır.
ouzbal ouzbal
saat 10 civarı proje sonrası okuldan çıkmış taksim gezi parkından metroya ulaşmak için geçerken bir anda etrafımızı ortalama boyları 175 olan altı kişilik bir grup sardı.ve olaylar gelişti...

kimliklerini otobüse paso gösteriri gibi gösterdikten sonra çantalarınız açın dediler.tabi ben bunların polis olma ihtimaline sıfırı çaktım.öyleki polis kimliğini printerdan 15 dakikada çıkarıtırım.elllerindeki telsizleri ise çukurcumadan 3 5 ytl ye alırım yani.zaten konuşmaları felan da bozuk.

ben dedim bunlar organize olmuşlar bizi soyacaklar.zaten yanımda bir laptop,dijital kamera,birde para var.dedim bundan daha iyi ne olabilr kesin soyulduk.mesafeyi ölçtüm 15-20m... koşsam alana kadar en azından bağırım felan burda mal gibi ölmem veya yaralanmam.en azından kendimi belli ederim.

tam yeltendim kaçıyordum ki yakaladılar.sonra kısa bir arbededen sonra amirleri geldi.bak dedi biz gerçekten polisisiz buda benim kimliğim.çıkarabilir misiniz? dedim. adam pvc kimliği çıkartınca anladım ki gerçekten polislermiş.

özür diledim çantamı açtım.kontrol ettiler.amir bana "gençler sakin olun biraz" dedi gülerekten yine bozuk türkçeyle.

daha sonra gittiler.

sonra düşündük arkadaşla, bu işler daha sakin yapılamazmıydı.evet yapılırdı ama burası türkiye işte...gerçi taksimin ortasında bombadan patlayarak ölmektense,bu kadar atraksiyona da razıyım o ayrı konu .polislerin görevi bu...

sonra gittik 2 bira çaktık bunun üzerine....
tamam skati ışınla mg tamam skati ışınla mg
bazen acaba bilerek belli ederek renault toros'lardakilerini önden gönderiyorlar. bunlar gidince suçluların daha rahat edeceğini düşünerek arkadan harbiden sivil olan polisler mi geliyor acaba diye düşünüyorum.
desperate0082 desperate0082
trafik ölesiye sıkışık. siz motosikletle bir ara bile bulamazsınız geçecek. öyle duruyorsunuz. hava bunaltıcı...
işte o an beyaz bir kangoo, ya da ne bilim, fiat albea filan arkadan o insanın çıkardığı gaz sesine benzer bir sesle öndekilere seslenir.
zart zaaarttt
işte o aracın içinde bulunan kişidir. görende imparator sanacak. sanki o trafiği keyfimizden kestik, eylem yapıyoruz caddede.
chandlerbing chandlerbing
dün gece vakti burger king'e tam ben yemek ısmarlayacağım sırada bir çift geldi. erkek olanı kızın aşırı sarhoş olduğunu bir bardak su verip veremeyeceklerini sordu. kasiyer bir plastik bardağın 3/4'ü kadar bir su verdi ve çiftin gitmesini istedi. erkek olanı bu kez "bi bardak su verin 3-5 lira parası neyse verecem" dedi. adamlar vermemekte diretti. çocuk gitmemekte diretti. bu sırada kız kustu. kızı "staff only" odasına aldılar. bakın hemen gitmezseniz polis çağıracağım falan gibi bir sözün ardından kasiyerlerden biri dışarı çıkıp iki tane "arkadaşıyla" bir dakika sonra geri geldi. "ne oldu ki?, kavgaya arkadaş mı topluyor" demeye kalmadan düşük bel yırtık kot pantolon giyen, üzerinde siyah metalci tişörtü olan, "motosikletçi sakalı" dediğimiz sakala sahip bu kişi kimliğini gösterip, "çekilin polis!!" diyerek odaya daldı ve çifti dışarı çıkardı. işte o an benim şoke olduğum andır.
kuduz hektor kuduz hektor
şu okul bitsin, kpss'den 60 puan alıp koşarak polis olmama şevk veren polis güçleridir. sivil polis gibisi yok vallahi. ömrüm boyunca tanıdığım ve denk geldiğim tüm sivil polisler ya ganyan bayilerde deli gibi kupon yapıyorlardı, ya bazı tekel bayilerde takılıyorlardı ya da altlarındaki beyaz, siyah camlı connectle boş boş geziniyorlardı.
o kadar komikler ki sivil olduklarını tek bakışta anlayabiliyor insan. yaya olanlar sürekli iki kişi gezerler ve polis olduklarını anlamayın diye salak saçma giyinirler. kulaklarındaki kulaklık ve güneş gözlükleri en ayırt edici özellikleridir. (lan 40 45 yaşındaki adamlar gay gibi sürekli yan yana gezip samimi pozlar verir mi ya? en başta da o ofsayt)
araçlı olanların ise plakaları hemen hemen aynıdır. misal 01 byt 74, 01 bgf 88, 01 kdl 93 gibi. arabaların arkasındaki sözde gizli anten ise araçlıların en ayırt edici özellikleridir. araçların renginin beyaz olması da istisnasız bir durumdur.

bazı duyumlarıma göre bazı sivil ve yunuslar uyuşturucu satıcılığı yapıyor, bunu da torbacı denilen ibneleri yakalamak için yapıyorlarmış. hatta ortamlara girip gençlerle ot içip hap atanları bile varmış, bize genk gelmedi bilemeyeceğim! asdfg

velhasıl görevlerinin asli nedeni halkı koruyup kollamak olduğuna beni inandıramayan polislerdir siviller.
hasebe hasebe
sebebini anlamadığım şekilde avukat kimliğini gösterince pardon abi kolay gelsin diyen kişilerdir. hayır bambaşka şehirlerde aynı cevabı alınca hukuksuz işler yaptıkları konusunda emin oldum artık. yoksa bir polis avukattan bu kadar niye çekinsin.
1 /