siz bilirsiniz bana her şey uyar insanı

tsikitishvili tsikitishvili
genelde kimse kırılmasın, şimdi birşey söyleyip kötü insan olmayayım gibi safiyane duygularla hayat mücadelesine başlayan bir insan türüdür.

boş zamanlarında keşke şöyle deseydim, şimdi niye buraya gidiyoruz ki, senin yapacağın işi bilmem napayım gibi düşünceleri aklından geçirir.

bir süre sonra sıkıcı, mıymıntı, pısırık gibi damgalar yemesi kaçınılmazdır. yine de her grupta en az bir tane bulunması elzemdir.
clashofkings clashofkings
sanıldığının aksine pısırık, mıymıntı, sıkıcı değillerdir. boş zamanlarında da keşke şöyle söyleseydim, şimdi nereye gidiyoruz ki gibi saçma sapan şeyler söylemezler.

bana her şey uyar diyerek, ben uyumlu bir insanım, hangi ortama girsek de, hangi aktiviteyi yapsak da ben ayak uydururum, uyum sağlarım demek istiyordur.

özgüveni yüksek olduğundan kendini her ortamda rahat hisseder ve diğer insanların da rahat hissetmesi için onların rahat olacağı yere gitmeyi yeğler.

lütfen bazı insanları kendi pısırıklıklarımız yüzünden kötülemeyelim. komik duruma düşüyoruz sonra.
kokoreç kokoreç
aslında o ortamda pekte mutlu olmayan eğer uzun zamandır o ortamdaysa ve o ortamda nazını pek geçiremiyorsa tam olarak sevilmediğini bilen insandır.
sifoncekici sifoncekici
ya bulunduğu her ortamda mutlu ya da bulunduğu her ortamda mutsuz olan kişidir. iç dünyası dış dünyaya göre daha zengin olduğu için orada yaşamayı tercih eder, dış dünyasında yaşananları da bir tebessümle takip eder. başka bir deyişle benim dengemi bozmayınız insanıdır.
umbamba umbamba
ortamda pek iplenmeyen insandır.

+beyler nargileye gidelim mi?
-siz bilirsiniz bana uyar.
*oo süper olur kanka hayrileri de çağırırız.
-siz bilirsiniz ba..
+çıkışta pes de yapalım öyleyse
-siz bili...
*hadi çıkalım o zaman
ürkek ürkek
son zamanlarda bu kategoriye giriyorum. yaklaşık 10 gün önce işten ayrıldım, içimden hiçbir şey yapmak gelmiyor. sabahtan akşama kadar dizi/anime izleyip, oyun oynuyorum. tek keyif aldığım aktivitem bu sanırım bu aralar. akşamları da arkadaşlarım sürüklüyor bir yerlere. herhangi bir plana dahil olmak istemediğin halde plan yapmak zor. bu yüzden ''bana her şey uyar'' diyip kestirip atıyorum. insanın zaman zaman bu tarz dönemleri olabilir.

her şeyi geçtim uyum gösteriyoruz daha ne yapalım. yok ben onu yapmam, yok ben oraya gitmem, yok ben onu yemem diyerek pürüz olmuyoruz. bardağa dolu tarafından bakmak gerek. uyumlu olmak iyidir.
2
topalkırkayak topalkırkayak
ne olacağı umrunda olmayan bir insan da olabilir. böyle durumlarda ben yapıyorum da oradan biliyorum. amacım birlikte olmaksa ne şekilde olduğu fark etmez benim için.

mecburen/yanlışlıkla bulunduğum bir gruptaysam da bu insan olurum. bitse de gitsek havasında olacağım için gayet huysuz şekilde söylerim bu sefer.

grupta hiçbir şeyden memnun olmayan birisi varken " altı üstü oturup sohbet edeceğiz amınakoyim bir yere oturalım işte sikecem yapacağınız işi de, seçiminizi de " diyemeyeceğim yerlerde de bu insanım ben.

gördüğünüz gibi hiç uyumlu olmak gibi bir amacım yok, yer yer yavşakça bile sayılabilir.