smule

ropte ropte
şöyle değişik ve güzel düetleri ortaya çıkaran uygulama. cizreli mehmet ali kardeşimiz ile ingiliz hanım kızımız düet yapmış. ne tatlı olmuş la ahgshkgkaksd


5
yekdütecrübetecrübe yekdütecrübetecrübe
hastası olduğum ve "benim telefonum bu kadar iyi ses kaydediyor muydu" diye şoka uğratan uygulama. öncelikle fikir çok iyi. ses kayıt kalitesini bir şekilde çok iyi hale getirmişler. ses şiddeti belli bir eşik değeri aşmadan sesi kaydetmiyor anladığım kadarıyla, böylece sürekli gelen dip ses sorunu olmuyor kayıt esnasında. sadece söylenirken bir miktar dip ses oluyor, o da kişinin sesinin yanında fazla anlaşılmıyor ve rahatsız etmiyor. ayrıca vocal adjust özelliğiyle internet bağlantı hızından kaynaklanabilecek gecikmeleri önleyebiliyorsunuz. şöyle ki; sesinizi daha sonra dinleyip, geriden gidiyorsa bunu öne çekebiliyorsunuz, hem de milisaniye düzeyinde. ayrıca sesinizin şiddetini (volume) de ayarlayabiliyorsunuz. sesinizi isterseniz görüntülü istemezseniz görüntüsüz kaydedebiliyorsunuz. kaydı beğenmezseniz tekrar kaydedebiliyorsunuz, tabii ki. ayrıca sesinize studio, polish, indie, hatta grunge gibi değişik efektler verebiliyorsunuz. uygulama aynı zamanda sosyal medya gibi de iş görüyor. yani kişilerle takipleşebiliyorsunuz, düet yapabiliyorsunuz, kayıtlarını beğenip yorum yapabiliyorsunuz. ayrıca birçok ünlü şarkıcı ve grup da uygulamayı kullanıyor ve -en güzel yanlarından birisi de bu zaten- onlarla düet de yapabiliyorsunuz. ben lp ile düet yaptım mesela. iyi özellikleri bunlardı, kötü ya da eksik yanları da var tabi, şimdi de bunlardan bahsedelim. sosyal medya gibi çalışması hususunda pek iyi bir düzenleme yapamamışlar bence. ben bir türlü feed'imde ya da herhangi bir yerde ilgimi çeken şarkıları göremiyorum. ki uygulama bana en başta hoşlandığım müzik tarzlarını ya da şarkıcıları falan sormadı zaten. bir de yapıp kaydettiğin videoyu ya da kaydı telefonuna indiremiyorsun. ama her şeye rağmen benim gözümde 10 üzerinden 9'luk bir uygulama. uygulamanın reklamını yapmışım gibi hissettim lan.
büllük büllük
alkolle aramdaki mesafeyi kaldırdığım zamanlarda açıp eğlendiğim program. vodkaya ekmek banarken aynı anda kızlı erkekli şarkı söyleyerek günah kombosu yapıyorum. hatta bazen kötü nağmeler-detone gösterisiyle adeta tanrının lanetini üzerime çekiyorum. lazım arasıra.
kolaylokma kolaylokma
2k civarı kaydımın bulunduğu, keşfettiğim günden beri hayatımın bir parçası haline gelmiş karaoke uygulaması.

bu uygulamadan sonra inanılmaz derecede sesimi geliştirdiğimi ve müzikle alakalı bir çok terimi hem teori hem pratikte öğrendiğimi belirtmek isterim. şarkı söylemeyi sevenler için henüz bundan daha iyi bir uygulama yok.
muhafazakar pileyboy muhafazakar pileyboy
2 yıldır aktif kullanıcısı olarak ilgiyi ve katılımı malesef çoğunlukla uzakdoğululardan alıyorum. türkçe olarak söylemeyi sevdiğim türlerdeki açık düet davetlerine bakıyorum da; aynı şarkıyı çok kötü okuyan bir kadın kullanıcı 20+ katılım alırken, sesi iyi fakat erkek olan -bir de takipçisi azsa- üyelerin güzel düet davetleri havada kalıyor. yani ülkemin insanlarınca kullanım amacı çok da bağdaşmıyor smule mantığıyla.