sofra sırları

bu sefer kesin bu sefer kesin
"sofra sırları, yönetmenliğini ve senaristliğini ümit ünal'ın gerçekleştirdiği sinema filmi. filmin ilk gösterimi 27 eylül 2017'de 24. uluslararası adana film festivali kapsamında gerçekleştirilmiştir." diyor viki amca*.

izledim az önce.
beğendim. ama demet evgar sevgim sebebiyle artı bir puan önde başlamıştı zaten film.
ve kabul, daha çok eğlenmeyi bekliyordum.
puanım 8*
sweet child o mine sweet child o mine
türk sinemasına dair pek sevgi barınmaz bende ama bu filmi beğendim.

tek tutkusu yemek yapmak olan ve kocasına aşırı bağlı bir kadının, aldatıldığını ve kocasının kendisini boşamak istediğini öğrendiğinde monoton hayatının değişime uğramasını izliyoruz. film polisiye desen değil, komedi desen değil, dram desen hiç değil. böyle ortaya karışık salata gibi bir film. özellikle polisiye kısmında eksiklikler, hatalar olsa da filmin sonunda bunun pek bir önemi olmadığını anlıyoruz. çünkü aslında hikaye başından beri tek kişilik.

ayrıca demet evgar sen nasıl bir kralsın!

puanım: 8.2/12
ambarda darı yok evde karı yok ambarda darı yok evde karı yok
bazen bir garibanlık anıdır. canınız köfte istemiştir çocuk halinizle ama söylemezsiniz, o istek sır kalır çünkü yıl 1994'tür. sofraya en sevmediğiniz yemek de gelse ses çıkarmadan yersiniz. babanız işten çıkarılır mı diye düşünürsünüz, harçlık istemeye utanırsınız.
sona sona
demet evgar hanımefendinin rol alması sebebiyle izlediğim ve pişman olmadığım filmdir. o evin kasveti, neslihan'ın boş bakışları... son derece akıcı ve bir o kadar da şahsımı tatmin eden bir film izlemiş oldum. aslında filmden ziyade tiyatro oyunu gibiydi. bu sebeple daha bir benimsedim diyebilirim.