sohbet edecek kimsenin olmaması

1 /
mr curiosity mr curiosity
şikayetçi olmadığım durumdur. yalnızlık bazen geliyorum der. gün boyunca kimseden ne mesaj ne arama, hicbir sey. icimden de gelmedi kimseyle konusmak. sigara almaya gittim, birkac iddaa kuponu yaptim tek mactan yattim, bir calsberg aldim, balkonda sigaraya dayandim yani pek evden cikmadim. nereye otursam karsimda bos bir sandalye. yalniz gelmis oturmus hakkaten karsima.
gorunmezsanatlar gorunmezsanatlar
sohbet edenlerin olmasına rağmen sohbet edecek kimsenin olmamasından daha acı değildir.mirc icq dönemlerinde millet harıl harıl sohbetteyken selamı merhabası havada kalan siklenmeyen yakın geçmiş kişisi olmadığınız için şanslısınız.
kiropatra kiropatra
hakket ya bu aralar sözlük niye bu kadar durgun? eskiden bi' 4-5 kişiden mesaj gelirdi tatlı tatlı konuşurduk, şimdi yerlerinde yeller esiyor pıeeeh.

yoksa hepsi bona dea veya grosere mi aitti?
timurgulec timurgulec
bir merhaba diyecek cesaret olmadığını gösterir; deneyin bak, kimse sizi yemiyor, karşındaki de aynı şey için burada, samimi ve dürüst ol, yalan söyleme, mesajlara yetişemezsin inan, sadece duygularının ipini sıkı tut sakın bırakma .
timurgulec timurgulec
bir merhaba diyecek cesaret olmadığını gösterir; deneyin bak, kimse sizi yemiyor, karşındaki de aynı şey için burada, samimi ve dürüst ol, yalan söyleme, mesajlara yetişemezsin inan, sadece duygularının ipini sıkı tut sakın bırakma .
harun abla harun abla
sohbet edecek değil de gerçek anlamıyla dinleyecek birinin olmamasıdır o. mesela karşı taraf cümlesini tamamlamadan akıl vermeye çalışmak dinlemek değil, ay canım boşver kimlerde ne dertler var demek dinlemek değil, amaan kimin derdi yok ki deyip lafını ağzına tıkamak da dinlemek değil. insanlar dinlenmeye muhtaç. biraz olsun değer gördüğünü önemsendiğini, anlaşılabildiğini görmeye muhtaç. hadi anlaşılmayı da geçtim de bari insanın lafını ağzına tıkamayın ya. he sen en iyisini biliyon, sen her boku yaşadın gördün biliyoz. aynısından kaynında da var bi sus mk
3
the red queen the red queen
sohbet etmekten kasıt her halttan şikayet etmek oluyor genelde. dinleyen yerlerime hafakan basıyor öyle olunca da. en yakın arkadaşım o tarz bir insan. benim sorun olabileceğini aklıma kırk yıl düşünsem getirmeyeceğim basit meseleler onun için büyük problem. bana da hayatın negatif tutum için fazla kısa olduğunu hatırlatmak düşüyor genelde. ben kendi dertlerime bir kaç günden fazla tahammül edemeyip unutan insanım yahu. ki bahsettiğim de hakikaten hayat kaydıran krizler.
madafakamanki madafakamanki
kimsenin seni sohbet edebilecek biri olduğunu sana gösterecek kadar siklemediği anlamına da gelebilir. kendime gömmeyi severim. siz de deneyin. inanın çok seveceksiniz.
respect is everything respect is everything
yolda, durakta, ofiste insanlara onların dış görünüşüne uygun bir frekansta yaklaşarak günlük hayatla ilgili fikirlerinizi paylaşın, asla bir davet ya da teklif olmamalı bu çünkü insanımız bir teklifle karşılaştığında karşılık beklenileceği algısına çok rahat kapılabiliyor. küçük bir örnek; yeni tanıştığınız bir insana ben yemeğe gideceğim sen de gelsene derseniz yea benim planım var der, yemeğe giderken beni de davet eder misin derseniz eğer sizinle bir paylaşımda bulunma fikri ilgisini çekiyorsa bunu değerlendirecektir.
rene rene
ben kiminle iki sohbet etsem esir alıyorlar, bence kendinize yorun yoldaslar. dinlenmek istemekle sohbet etmek arasında bir kavram karmaşası yaşıyor olabilirsiniz. dinlenmek istiyorsunuz dinlemek değil, kimse de sizi dinlemek istemiyor olabilir. o zaman sizde kendi küçük dertlerinizi bir kenara atıp insanları dinlemeye çalışın, onları dinledikçe sizde tatmin olacaksınız. haydi bugün başlayın buna, hiç uğramadığın komşuna bir sütlaç götür ver, içeri davet ederse gir ve onu dinle. bekliyorum burada sonuçları hadi.
timeless one timeless one
dinleme ve empati becerileri gayet iyi biri olarak ben denizle ihtiyacınız durumunda her an ulaşabilirsiniz. ama yok illa "o" ile sohbet etmek istiyorsanız yapabilecek bir şey malesef yok. "o" kişiye karşı hislerinizi açmayı deneyebilirsiniz.

onun dışındaki her türlü dert babalığı, havadan sudan muhabbet için timeless one...

büdüt: şimdi bakınca yerel otobüs firması gibi olmuş sloganım. peh.
gore ve ötesi gore ve ötesi
sohbet edilecek konu olmamasındandır, sabahın köründe kalkıp işe gidiyorsun, köle gibi çalışıyorsun, iş hakkında konuşasın gelmiyor konuşsan bile konuşmanın sonunda boşa dil döktüğünü anlıyorsun. ekonomi desen zaten siki tutmuş konuşup çene yormaya gerek yok, kitap desen insanlar popüler kültür hangi kitabı gösteriyorsa onu okuyor, konuştuğuna değmiyor. müzik zaten başlı başına bitmiş bir konu, sanatın da içine sıçtılar (benim nazarımda rönesanstan sonra görsel sanat bitmiştir ) teknoloji desen insanların büyük kısmı facebook'tan öte teknoloji görmemiş. herkes boş bir dedikodu içinde, başkalarının kimi düdüklediğini merak etmiyorsun da. eve geliyorsun akşamın zırtında zaten beynin erimiş oluyor, sonra ne darlayacaksın kendini git yat uyu diyorsun. sabahın köründe kalkıp...

(bkz: boş konuşan insanlar)
avangard jazz avangard jazz
ben varım.

sözlükte en çok zaman geçirenlerden biriyim muhtemelen. işsizim, günün büyük bölümü de bilgisayar başındayım.

başlığı ciddi kabul edip ciddi olarak cevap veriyorum tabi.
1 /