sol elle şeytanlar yemek yer

1 /
sosyalismet sosyalismet
kediciklerin şıhı adnan oktar beyin ifadesiyle kerhanelerden alınan vergilerle maaşını alan diyanet işleri başkanının son vecizesi.
sol elle şeytanlar yemek yer. çocuklarınıza sağ elle yemek yemeyi öğretmelerini öğütlüyor.
yahu, şeytanın kocaman digreni yok mu? herhelde iki elle yemek yiyordur.
ulan, şeytanın yemek yediğini nereden biliyorsun.
menüsünde neler var acaba?
maaşını kerhanelerden toplanan vergilerden alan adam bir fetva verse de şeytanın sofrasına ortak olmayalım. maazallah.
sarmısaklı değil ha..
yoksa sarımsaklı mıydı?
the red queen the red queen
şeytan melek değil mi? ne zamandan beri melekler yemek yiyor? ayrıca şeytan bir tane değil mi? neden çoğul?

ek: dininizi düzgün öğreniniz. ateistler olarak itikatınızı düzeltmekten bıktık.
12
mars da okuyan öğrenci mars da okuyan öğrenci
her işte sol elini kullanan, doğuştan solak bir düşünen insan hayvanı olarak önce şeytan olduğumu öğrendim, sonra da şeytanın da melek olduğunu anımsayıp sebepsizce mutlu oldum. sosyal mecralarda angel91 nicki ile takılabilirim.
sokollu sokollu
beyniyle kıçı yer degistirenlerin saptirdigi söz.
sözün aslı " şeytanlar sol elle yemek yer"
siz ne yazmışsıniz " sol elle şeytanlar yemek yer"

farkı anlamayan aptallar için izah: burda şeytanın sol elle yemek yediği anlamı var her sol elle yemek yiyenin şeytan olduğu değil.

bütün maymunlar yürür ama her yürüyen maymun mudur?
yürüyen maymunlar kabul edebilir bu tezi.
elfimben elfimben
sen istedigin gibi kadin oynat pavyona cevir ortaligi..sol elle yemek yiyen seytan olsun..adnancim torbacinin numarasini alabilir miyim.
curufin curufin
elalem uzay çağına geçmiş uçuk kaçık roketler teknolojiler üretiyor, bu ameleler de böyle yarak kürek konuşarak para yiyor. ne güzel memleket valla. dolarları sol elle mi sağ elle mi yiyorsunuz muhterem hocalar?
selamin aleykiii selamin aleykiii
sol elle otuzbirciler derneğinden bir açıklama bekleniyor. biz şimdi sağ elle yemek yememize rağmen şeytanla aynı günah pointemi sahibiz??

şeytanın yaptığı şeyleri tekte basına açıklama yaparak izah etsinlerde biz de ona göre günaha girmeyek... diyanet şu paraları daha hayırlı şeylere harca, sürekli kafalar alem açıklamalar yapıyorsun.
vliegende nederlander vliegende nederlander
bu aptallığı duyunca, aklıma takılan bazı sorular oldu elbette.

*menülerinde ne var? sulu yemek mi? ızgara mı?
*bıçağı sağ elleriyle mi kullanıyorlar?
* "insanlar sağ eliyle yemek yiyorlar. yeme!" diye birbirlerini uyarıyorlar mı?
* hamburger, döner, tükürük köftesi, kokoreç gibi şeyleri iki elle yemeleri sorun mu?

bunları da cevaplamaları şart. menü kısmı çok mühim.
tommyknocker tommyknocker
yine benzer bir haber. yine sözcüden. yine provokasyona açık ve yine ali ekber ertürk.

çocuk gelin haberinde ali ekber ertürk bilmiyor muydu yasal sınırların altındaki evliliklere diyanetin cevaz vermediğini ? biliyordu tabi ki. diyanet devletin kurumu ve din devletle uyumlu hareket etsin diye oluşturulmuş bir kurum aksi mantıksız olurdu. ha bu eleştirilebilir ama mevzu bu değil.

şimdiki haberi de yine yeni bir fetva değil. "sol elle şeytanlar yer" ee ? eski diyanet metinlerinden bunu bulmuş getirmiş yeni bir şey gibi. imam gazali de bunu diyor inananların sahih dediği hadislerde de bu geçiyor. adını sayamayacağımız bir çomba islam alimi bunu farklı şekillerde tasdik edecektir ve bunun böyle olduğunu söylemiştir söyleyecektir. onlar da mı rezalet ?

"hindistanda ineğe tapma rezaleti"

ben sol elle de sağ elle de diyorum. zamanında neden sol elle yenmesini istenmediğinin de farkındayım. belki metafizik mevzular motivasyon için kullanıldı bilemiyorum ama herkesin eliyle yediği yemeği dayının götünü ellediği eliyle yemesini istememek konusunda hak da veriyorum.

ali ekber burada dinin ve hadisin kaynağını sorgulamıyor. bunun mantıklı ve ya mantıksız olup olmadığını da sorgulamıyor. ali ekber "bilinçli olarak" ses getirecek konuları cımbızlayarak diyanete saldırıyor. buradaki tek amacı diyaneti insanların gözünde güvenilmeyecek bir kurum haline getirmek. insanları devletin din kurumundan uzaklaştırmak. yoksa kaçını sol elle yemek yenmemesi gerektiğini, sol elle bir çok işin yapılmaması gerektiğini ilk defa duyuyor ki ?

peki ali ekber'in olayı ne ? bence iki olasılık var. kendisini hiç tanımam. ya fetö güdümlü bir gazeteci ya da yıkıcı mantıksız sol geleneğine yakın dikkat çekmeye çalışan biri.

ayrıca yakın zamanda da bir sebepten içeri alınırsa şaşırmayacağım. benim dikkatimi çektiyse başkalarının da çekecektir.
1 /