sosyal medyadaki kahve gösterme merakı

şilili şilili
daha çok kahve öne çıktığı için kahve dedim ama içtiği çayı pardon içeçeği çayı gösterme merakı var.
ben ve kahvem hala çalışıyorum.
işe başlamadan kahvemi içiyorum. iyi! allah kolaylık versin!
bilmem kaç rakıma çıkmış, kayaya çay kahvaltı koyup onu çekiyor. dağda çay keyfi. ulan dağın keyfini çıkarsana, ta oraya çaydanlık mı taşınır!
sabah programlarına görüntülü video atıyorlar..
görüntüde illa bi kahve bi çay..
kızımız trende çay kahvaltı hazırlamış.. ben yıllarca tren yolculuğu yaptım, trende yiyecek hazırlamak kadar eziyetli bişey yoktur devamlı sallanır bişeyler kayar düşer iğrençtir. hiçbir albenisi de yoktur. çayı nerde yaptın tüp mü götürdün?
bi de yazarlar sanki görülmüyormuş gibi, kahve içiyorum. yeme içme paylaşımına karşı değilim ama çay işte yani. ne mesaj verebiliyor olabilirsin ki!
şu dağa çıkıp ta o eziyeti çekenlere acıyorum. öyle açık havada kahvaltı yapmak zevkli bişey de değildir. rüzgarıydı, kıçına batan taşıydı tozuydu derken rezilliktir. sağda solda yeme işini bi bırakın artık
nokiaen8 nokiaen8
gereksiz meraktır. kendi egolarını bastırma biçimidir. ayrı olarak bunların yemek paylaşan türleri mevcuttur. allah kimseyi bunlara benzetmesin.
the red queen the red queen
bunu en eski yapanlardanım. her gittiğim yeni mekanda kahve içer ve nasıl servis ettiklerinin resmini koyardım. artık o kadar gezmiyorum, bir nedeni o geçmiş zaman kipinin. diğer nedeni de çok yaygınlaştı. jenerik olmaktan kaçınmak lazım.
reitein reitein
bugün instagramda gezinirken bir sayfa ile karşılaştım kitap ve kahve, starbuckstan alınan kahve, kahve pencere şeklinde içerikleri vardı. korkunç ama gerçek bunları takip eden ve bu tarz paylaşım için kahve içen insan çok var
bumutuncunbula bumutuncunbula
kahveden çaydan ziyade mekanın markanın daha önde olduğu resimlerdir. sosyal medyanın ve tüketim ekonomisinin ortaklaşa güdümüyle hayatın, hayatımızın parçası olmuştur. aslına bakarsanız içecek noktasında çok şey etmiyorum ama yiyecek noktasındaki çok daha hoşnutsuz geliyor bana. sonuç olarak yiyen var yiyemeyen var. durumu olsa bile o an için tüketemecek olan var yapmayın.
denizin anası denizin anası
çok kez rastladiğim bir hal.tam kahveler gelir içeceğim ki dur der ev sahibi sakin içme. ikramdan vaz mi geçti acaba diye düşünürken şak fotoğraf çekilmiştir bile.ay dur paylaşayim deyip huzurla yudumlamaya başlariz kahvelerimizi.değişik ve bana uzak bir hareket bana kalirsa.falancayla kahve keyfi filancayla çay keyfi...gereksiz