sözlük yazarlarının söylemek istedikleri

209 /
apulosayoni apulosayoni
kendimi bildim bileli yalnızlıktan hoşlandım, etrafımdakilerle aramda kişisel alan olmasına dikkat ettim. kalabalığın içine yeniden girdiğim anda yalnız kalmak isteyeceğimi biliyorum ama bu ara yanımda beraber saçmalayabileceğim birilerinin olmasını özlüyorum.
rosaceous rosaceous
sadece kendine odanlanmalı insan o ne yapmış bu ne yapmış kafasına girdiğinde yani kıyaslamaya bunalımın eşiğindesin demektir. tek rakibin kendin ol klişesini söylemiyorum. kimseyi takma kendine bak iyi olsanda kötü olsa da...
katre0709 katre0709
iki farklı yol var. ağır basan yok. ikisi de eşit. ne aşk ne de nefret. seçim yapmakta her zaman zorlanmışımdır, zaman geçtikce daha ağır gelmeye başladı seçim yapmak. önceden kot pantolon mu kumaş mı arasında seçim yaparken şimdi hissettiğim mi hissettirildiğim mi seçimini yapmak fazlaca ağır, zor.

zaman geçmesin ve büyümeyeyim daha fazla istiyorum.
simurga iki çift lafım varr simurga iki çift lafım varr
bir gün instela' ya gelirsem başka bir mahlasla işte o zaman yurt dışından bağlanıyorum, tc. vatandaşı değilim ayağına yatsam mı diyorum? malum , siteye yurt dışı kanalından girmek dünyayı fethetmek (!) kadar zor ya sazan çok nasıl olsa muhakkak birileri atlar diyorum. assdhjjkfdhjjk
cok asabi psikolog cok asabi psikolog
acıyor. çok acıyor. bu acı, geçmek bilmiyor.

yalnızlık, insan yerine konmamak, seni anlayanının olmaması ve hiçbir şeyin yolunda gitmemesi.

bunun tarifi yok. ama tek bildiğim şey, geçmiyor.

yüreğine öküz gibi oturuyor.
ruhsuz gitarist ruhsuz gitarist
ben tam bir götüm. gerçekten... aşık olduğum tek bir kişi oldu ona da sırtımı döndüm kaçtım bana zarar gelir diye... yaptığım en büyük hataydı evet. o kişi kendini biliyor, benim için anlaımını da biliyor. rüyam da görüp tüm günümün ırzına geçmesine izin verdim resmen. bilmiyorum pişman mıyım yada üzülüyor muyum. tek bildiğim şey gülümseyen huzuru özlediğim her şeyden çok özlediğim.
alexandr petroviç goryançikov alexandr petroviç goryançikov
şöyle kapsamlı bir analizle ortalama 70 yıllık insan hayatının neredeyse 55 yılını boş geçiriyor. ilköğretim için 8 yıl fazla. hadi 8 yıla razı olalım; bu sefer de eğitim sisteminin saçmalığından neredeyse burada 4 yılımız boşa gidiyor. lisesi, öss'si tam bir zaman canavarı. üniversitenin ta amk. sonraki iş arama süreçlerinin ecdadını sikeyim. diyelim 25 yaşınızda işe başladınız; bu sefer de iş hayatının yaraklığı karşımıza çıkıyor. ne kadar sik sok boş iş var, iş diye koymuşlar önümüze. ülkesi, toplumu, bireyi sizin zamanınıza hücum ediyor.

ulan bırakın da yaşayalım be.
mavi sever mavi sever
otobüste olmayan yere doldurduğun insanlar yüzünden balık istifi gibi gidiyoruz be kaptan.

edit: sabahın kör vakti bana cem adrian dinletecek kadar ne yaşatıyorsunuz anlamadım ki!
209 /