sözlük yazarlarının söylemek istedikleri

243 /
always curly always curly
çekici kelimesi ne zamandan beri müstehcen bir kavram olarak algılanmak istiyor !
yakışıklı, güzel, karizmatik, .. vb. kelimelerden farkı vardı da bana göre mi yok ? yani bu kelimeler insanı tanımlamayı öne sürüyor da çekici mi ayıp !
lütfen artık kelimelerin özgürlüğünü saçma sapan düşüncelerimizle sınırlandırmayalım. sizin aklınıza gelen benim gelmiyor ve de gelmeyecek !
yürüyen adam yürüyen adam
kötü bir yalnızlık hissi kapladı içimi bir kaç gündür. yalnız kalmak istemiyorum arkadaşlarımla falan takılmaya çalışıyorum ama gece olup ayrılınca kötü oluyorum yine. yalnız bırakmayın lan beni kötüyüm.*
ahteridünbaledar ahteridünbaledar
senin ben zürriyetini...
yani tam olarak bunu diyemedim ama demiş kadar oldum zamanında yine de tam bu lafı söyleyebilseydim iyi olacaktı.

not: fakat hala seviyorum kendisini.
mevsimbaharı mevsimbaharı
insanların karşısındaki kişinin kıyafetine göre selam verip vermemesini anlayamıyorum. genelde okula saç baş dağınık sabah uykuyla uyanıklık arasında hangi kıyafetler elime geçerse hemen giyinip çoğu zamansa hiç makyaj yapmadan sadece elimi yüzümü yıkayıp gidiyorum. bu şekilde bazen hakikaten dağınık ve düzensiz görünebiliyorum.
bugün ise tam tersi öğleden sonra gezeceğim diye okula özenli gittim saçlarımı dümdüz yapamasam da beceremezsemde düzleştirmeye çalıştım. kıyafetlerimi akşamdan belirledim ve az biraz makyaj yaptım. beni gören arkadaşlar tabi daha günaydın demeden bugün değişik olmuşsun diye söze başladılar. hatta birkaçı pek selamlaşmadıklarımdan göze göze geldik ve selam verdi. hele çıkışta bir kız daha benle bu yıl hiç konuşmamıştır bile görüşürüz dedi hayret ettim. kıyafete değer vermeyi ya da görüntüye değer vermeyi az sayıda okula düzenli gittiğimde de fark etmiştim. açıkçası ilginç geliyor sonuçta ben aynı kişiyim belki biraz düzenliyimdir o kadar . bu durum demek oluyor ki insanlara selam vermemizi bile bir kıyafet belki de düzen etkileyebiliyormuş. vay anasını!
aklıma direkt nasrettin hoca'nın bir fıkrası geldi ne doğru...

kılığın yerinde mi ye kürküm ye
sarığın yerinde mi ye kürküm ye
ahlak, karakter neymiş, hak getire
yeni kürkü giyince mi ye kürküm ye.
missingdata missingdata
her insan kendi gerçekliğine dair hislerin çoğunu başkalarının kendisi hakkında söyledikleri yahut düşündüklerinden edinir. fakat çoğu modern insanın gerçeklik duygusu konusunda başkalarına olan bağımlılıkları öyle bir noktaya varmıştır ki onlar olmadan var olma hissini yitireceklerini düşünürler. kumda akan su gibi "dağılacaklarını" hissederler. insanların çoğu hayatlarını sürdürebilmek için başkalarına dokunmak zorunda olan körlerden farksızdır.

rollo may-kendini arayan insan kitabından alıntı.
243 /