sözlük yazarlarının söylemek istedikleri

243 /
2691 2691
'uyuyalım mı?' dedi bir süre sonra.
her ne durumda olursam olayım, her duyduğumda gülümseyerek itaat ettiğim tatlı bir buyruk gibiydi bu laf.
yanımda olsa, sıkıca sarılırdım. değildi.
ali lidar
yaseminkokulupatika yaseminkokulupatika
"ne sigaralarda tat kaldı
ne gönlümü avutur tazeler,
önümde açık duran tek umut
kapısı daraldıkça daraldı.

her gece gökte bir küçük yıldız,
seninleyim diye el eder.
ne onun uzaklığı azalır,
ne benim içimdeki kederler.

kırların kokusu bile duyulmuyor."
(bkz: ilhan berk)
meşa meşa
az önce elimdeki suyu ağzıma götürdüm ve aynı anda aklımdan acaba intihar mı etsem dedim. tam o sıra içecek boğazımı öyle bir yaktı ki nefes alamadım su burnumdan çıktı resmen. nefes almak için ayağa kalktım, gözlerimi açtım sakinleşmeye çalıştım. yaşamda kalmak için bir çaba, suyun boğazda kalmasına bile ürpermek.canını hissetmek vs. birkaç dakika önceki intihar düşüncesi. uykum var.
gamst gamst
şu an kıbrıs'ta beşparmak dağlarının arkasında bir yerde nobet tutuyorum. hava bayağı serin. üzerimde kat be kat elbise kamuflaj vs. var. askerliğim haftaya bu saatlerde bitmiş olacak. yeni bir sürü arkadas geldi. her yeni gelen adam da buraya ilk geldigim o it gibi sicak gunu anımsıyorum. o kadar sıcaktı ki terden gozumu açamıyordum..

her neyse yeni gelen her insana ben yardım etmek istiyorum ama herkes bu konuda aynı fikirde değil sanırım. bazıları kendini askerin moralini bozmaya vakfetmiş. hapı yuttunuzdan boku yedinize, en kötü yere düştünüzden komutan cok kötüye kadar her seyi söylüyorlar.

kendilerine ayni sey yapilsaydi askerlige nasil başlayacaklardı. o vakit askerlerin şafak da dediği zaman kavrami nasil gececekti. gecenin bu saatinde bunlari soylemek istedim değerli sözlük. bana iyi nöbetler..

atarsa 6..
monadiana monadiana
insanlar çok terbiyesiz be çok öküzler bugün neden böyle düşündüğüme dair kendime kızmıştım, aslında iyi olduklarını ve abarttığımı düşünmüştüm. ama yok valla abartmamışım. az bile düşünmüşüm. ne hayvanlar ne dangalaklar ya. bir de utanmadan sırıtıp yaptıklarını söylüyorlar. lan biliyorsan yaptığının yanlış olduğunu niye yapıyorsun. çok sinirliyim sözlük çok. bir de gelmiş eleştiriyor yok şöyle yok böyle diye. git kendi çöplüğünde öt ayı.
1
loss loss
ağzını gayıra gayıra (evet gayıra gayıra ve cakkıdı cakkıdı) sakız çiğneyen erkekler var ya, hele hele sakızla birlikte sigara içen ve kahkaha atan erkekler var ya, ifrit oluyorum ayıptır söylemesi.
243 /